LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . 14 Shtator 1998! Kur PD e përdori heroin si “tankist” për të marr pushtetin “hjeksi” Sali Berisha (Foto)

14 Shtator 1998! Kur PD e përdori heroin si “tankist” për të marr pushtetin “hjeksi” Sali Berisha (Foto)

21 vite më parë, Partia Demokratike sulmonte Kryeministrinë dhe RTSH-në me armë të rënda.

Militantët e saj arritën të futeshin në RTSH dhe t’i vinin flakën.

Grushti i shtetit ndodhi pas vrasjes së Azem Hajdarit, ndërkohë që në krye të qeverisë atëherë ishte Fatos Nano.

Më poshtë po iu sjellim disa pamje nga ajo ngjarje, që nuk mund të harrohet.(TemA)

Loading...
More in Aktualitet, Dosja X
Lista e çmimeve/ Ja sa lekë i kushton dita e parë e shkollës një familjeje shqiptare

Close