LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . A është larguar rreziku i tërmetit që shkundi vendin? Sizmiologu jep alarmin

A është larguar rreziku i tërmetit që shkundi vendin? Sizmiologu jep alarmin

Sizmiologu Rrapo Ormeni tha se në orët në vazhdim mund të ketë sërish lëkundje tërmeti në vend, por me një mangnitudë më të ulët se dy lëkundjet e para që u ndjenë në të gjithë vendin.

“Ky është një tërmet me mangnitudë të fortë dhe kanë një përsëritje në një hark kohor. Do ketë sërish tëmete në vend, derisa të vendoset ekuilibri, por lëkundjet do vijnë duke u zvogëluar. Aktiviteti sizmik shoqërohet me lëkundje tërmeti siç ka ndodhur në vitet 60 dhe 7O”, tha ai për Report Tv.

Loading...
Mos e Humbisni
Dora e shtrirë e Ramës për ish-opozitën e keqkuptuar… nga klani “Opozita e Rrugës”

Close