LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . A mund të rikthehet Tahiri në poste politike? Zbuloni çfarë vendosi Gjykata sonte

A mund të rikthehet Tahiri në poste politike? Zbuloni çfarë vendosi Gjykata sonte

3 vite shërbim prove caktoi Gjykata e Krimeve të Rënda për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm, duke rikualifikuar akuzën në “shpërdorim detyre”.

Por ndonëse i shpëtoi qelisë, ku Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkoi ta dërgonte për tre akuza të tjera të rënda, Tahiri nuk do të mund t’i kthehet jetës politike, të paktën për pak vite, duke marrë poste.

Gjykata vendosi që Tahirit t’i ndalohet për tre vite marrja e posteve publike.

Gjithsesi, ish-ministri paralajmëroi se do e apelojë vendimin, duke u shprehur i pakënaqur.

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
“Të gjitha janë të lidhura me njëra-tjetrën”, Spartak Ngjela del me bindje të plotë dhe jep lajmin e shumëpritur

Close