LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Aleksis Cipras sulmon rëndë BE për negociatat: “Shpresoj që ta kuptojë gabimin historik!”

Aleksis Cipras sulmon rëndë BE për negociatat: “Shpresoj që ta kuptojë gabimin historik!”

“Ajo që bëri Bashkimi Evropian është e padrejtë dhe shpresoj që së shpejti të kuptojë se ka bërë një gabim historik, kështu ka deklaruar lideri i SYRIZA-s dhe ish-kryeministri grek, Aleksis Cipras në intervistën për TV Krit. Ai foli për perspektivën e Maqedonisë së Veriut dhe Marrëveshjen e Prespës.

“Është e padrejtë ajo që bëri Bashkimi Evropian. Shpresoj që së shpejti BE-ja ta kuptojë se ka bërë një gabim historik”, theksoi ai.

Ciprasi e komentoi edhe pozicionin e kryeministrit grek Micotakis për Marrëveshjen e Prespës, duke theksuar se “ai thoshte se kjo marrëveshje ishte e dëmshme, katastrofale dhe tradhtuese, ndërsa tani thotë se duhet t’i përmbahemi asaj dhe ta respektojmë”.

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
Grabiti banesat e futbollistëve të Real dhe Atletiko Madridit: Kush është laçjani…“truri” i bandës?!

Close