LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Alfred Peza zbulon çfarë lëvizje po tenton të bëjë presidenti

Alfred Peza zbulon çfarë lëvizje po tenton të bëjë presidenti

Ringritja e Gjykatës Kushtetuese po bllokohet sërish nga një tjetër ngërç midis Kuvendit, KED dhe Presidencës.

Sipas deputetit të Partisë Socialiste, Alfred Peza, “ajo çfarë po ndodh është mbijetesa e presidentit në detyrë, që po bën gjithçka për të bllokuar ngritjen e Gjykatës Kushtetuese, sepse e di që Parlamenti është në procedurë për shkarkimin e tij dhe që vendimi do të merret nga Gjykata Kushtetuese”.

Gjithashtu Peza shprehet se , “një president që ishte i interesuar për ta çuar popullin e tij në luftë me zhdekretimin e 30 Qershorit dhe i jepte zero shanse vendit për integrim në BE, nuk mund të presësh më shumë se kaq”.

I ftuar në A2, Peza mohon se emërimi dy kandidatëve ishte thjesht një manovër politike. “Kuvendi ishte në të drejtën e saj kushtetuese, e përshëndetur nga SHBA, dhe nga Bashkimi Europian”, deklaroi ai, duke shtuar se “Presidenti përzgjedhjen duhet ta fillonte nga i pari i listës dhe jo nga fund

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
Presidenti i UEFA-s mahnitet nga “Air Albania Stadium”, shkon në takim me kryeministrin Rama

Close