LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Alvini jashtë kampit të ferrit, i lirë në Damask (Foto)

Alvini jashtë kampit të ferrit, i lirë në Damask (Foto)

Pas lajmit se vogëlushi Alvin Berisha u lirua nga kampi Al-Hol në Siri, Ilir Kulla ka postuar një foto në facebook me 11-vjeçarin.

Ilir Kulla është ish gazetar si dhe ka qenë këshilltar i disa presidentëve shqiptar dhe ka një historik në lidhje me lirimin e personave të marrë peng nga terroristët në Irak.

Ende nuk nuk është e qartë nësë ka lidhje me rastin konkret, por është ndër të parët që tregon me fakte se Alvini nuk ndodhet në kampin e Al Hol, por në Damask pranë autoriteteve atje.

“Miremengjes te gjitheve nga Alvini i lire ne Damask!”, shkruan ai

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
SHBA “shuplakë” mediave pranë opozitës për rrjetin 5G, Huawei deklaron se nuk ka asnjë angazhim në Shqipëri

Close