LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Ambasada amerikane: Shqipëria na bën shumë krenarë, si vend i palëkundur në partneritetin me SHBA

Ambasada amerikane: Shqipëria na bën shumë krenarë, si vend i palëkundur në partneritetin me SHBA

E Ngarkuara me punë e SHBA-së në Shqipëri Leyla Moses-Ones ka dhënë një mesazh të qartë për Shqipërinë. Ajo deklaroi në konferencën ‘Demokracia përballë rrezikut të teknologjisë’ se Tirana zyrtare është e palëkundur në partneritetin me Amerikën duke ua bërë të qartë disa vendeve, referuar Rusisë apo Kinës, se disa gjëra nuk janë në shitje.

Leyla Moses-Ones tha:

“Është një infrastrukturë komplekse dhe kritike. Kjo është një çështje shumë e rëndësishme. Ka vende kaq të palëkundura në botë në këtë partneritet dhe Shqipëria në bën shumë krenarë. Strategjia e Kinës për të përdorur marrëveshjet infrastrukturore. Por e kam thënë që Shqipëria e ka deklaruar se disa gjëra nuk janë për shitje. Liria nuk është për shitje, sigurisht që e vlerësoj shumë”.

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
Ku është katandisur SHQUP: Dhuron bileta për ata që nuk e dinë se çfarë është stadiumi, për tu thirrur “RAMA IK”

Close