LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Artan Hoxha tregon detajet e v.rasjes së bab e bir: I paguan me lekë dhe k.anabis

Artan Hoxha tregon detajet e v.rasjes së bab e bir: I paguan me lekë dhe k.anabis

Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar detaje sekrete në lidhje me të dyshuarin kryesor për v.rasjen e Gentian dhe Nezir Beqirit, të cilët u ekzekutuan në banesën e tyre, në 15 gusht 2012.

Sipas Hoxhës mësohet se Ervis Bardhi është transferuar nga b.urgu 302 në një dhomë sigurie, nën statusin e dëshmitarit të mbrojtur, pasi dëshmia e tij mund të zbardhë shumë ngjarje të tjera k.riminale.

Artan Hoxha zbuloi edhe detaje nga momenti i a.rrestimit të Bardhit pasi kishte kryer v.rasjen, për të cilën ishte paguar me para, por edhe me 200 kg k.anabis.

Ai tha se policia e ndaloi për këtë ngarkesë në një makinë ku ai ndodhej në një makinë bashkë me Gentian Malindin, i cili është në kërkim nga policia lidhur me kontejnerët me d.rogë që vinin nga Ekuadori në Portin e Durrësit.

Hoxha tha se për v.rasjen e Gentian dhe Nezir Beqirit është i dyshuar edhe Florenc Çapja, por nga provat hetimore ka rezultuar se ai nuk ka qenë në Shqipëri në momentin kur ndodhi ngjarja.

“Ervis Bardhi është një person i a.rrestuar për atentatin e 15 gushtit ku u v.ranë Gentian Beqiri dhe babai i tij. Gentian Beqiri është v.rarë në gjumë dhe për këtë ngjarje janë a.rrestuar Florenc Çapja dhe një person tjetër.

Ai ishte larguar drejt Maqedonisë dhe është kthyer pak pasi ka ndodhur ngjarja. Kjo bëri që ai të lirohet. Në vendngjarje është gjetur një celular që i përket Ervis Bardhit.

Ai është identifikuar si autori i Gentian Beqirit. Katër persona, dy prej të cilëve në rolin e vëzhguesit kanë kryer v.rasjen. Ata kanë pritur të dalë motra me të fejuarën. Derën ia ka hapur babai Nezir Beqiri.

Ndërsa Gentian Beqiri është v.rarë në gjumë. Në kohën kur ka ndodhur ngjarja Florenc Çapja nuk ka qenë në Shqipëri. Dëshmitari ka treguar se kush është organizatori i ngjarjes.

Ervis Bardhi është kapur dhe në momentin e kapjes, në furgon ka qenë edhe Gentian Malindi. Ka pasur informacion se ndaj Bardhit mund të bëhej atentat në b.urg.

E kanë marrë dhe e kanë vendosur në një vend sekret. Ai ka marrë statusin e dëshmitarit të mbrojtur, mbrëmjen e djeshme ai është dërguar nga b.urgu 302 në një dhomë sigurie”, u shpreh Artan Hoxha.

Loading...
More in Aktualitet, Kronik
Veliaj del me deklaratën e fortë: “Dashnorët e shkencës janë avdallë, një punë dhe se bëjnë dot

Close