LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur

Author Archives: Zathur

Margjeka nuk e dha vërtetimin e faktit për Durrësin, nga frika se mos i mërzitej i shoqi apo Lulzimi që u lumtura…nga idiotsia e saj?! (Foto)

Gjyqtarja Mimoza Margjeka vendosi ditën e sotme të rrëzojë kërkesën e Valbona Sakos për të marrë mandatin e kryebashkiakes së Durrësit, duke i argumentuar si nul zgjedhjet e 30 qershorit për Bashkinë e Durrësit. Kjo, sipas saj, për shkak të ...

Read More »

CHAMPIONS: Nuk ka mrekulli në Baku, Partizani eliminohet dhe “zbret” në Europa League (Video)

Mrekullia nuk ka ndodhur si me Ferencvaros përpara dy vitesh. Partizani eliminohet nga Champions League në turin e parë kualifikues përballë një Qarabagu shumë më të fortë, edhe pse të kuqtë patën disa shase për të realizuar, në harkun e ...

Read More »

Idajet Beqiri del me deklaratë të fortë për gjyqtaren që dubloi Kolegjin Zgjedhor: Ka bërë një gabim të rëndë!

Kreu i Partisë Uniteti Kombëtar Idajet Beqiri e quajti të gabuar vendimin e Gjykatës së Durrësit për të kthyer mbrapsht kërkesën e Valbona Sakos për të vërtetuar mandatin si kryebashkiake e Durrësit. Beqiri tha se Gjykata nuk ka të drejtë ...

Read More »

Ja pse vendimi i gjykatëses së “klanit gështenja” për Bashkinë e Durrësit, Margjeka me shkollë nate, është nul dhe qesharak

Vendimi i gjyqtares kamikaze të gjykatëas së Durrësit Mimoza Margjeka, e cila nuk i dha vërtetimin e mandatit Valbona Sakos, ishte vërtet qesharak. Mandati i të zgjedhurve vendorë jepet nga KQZ ashtu si dhe mandati i deputetit. Por në legjislacion ...

Read More »

Ilirjan Blloshmi, nipi i Vilson Blloshmit i shkruan Lulit të “mallëngjyer” për poetët martirë: Sa i pafytyrë je! Ja ç’bëre ti …

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me anë të një shkrimi ka kujtuar vrasjen e dy poetëve Vilson Blloshmi dhe Genc Leka, ngjarje kjo e ndodhur 42 vite më parë. Por nipi i Vilson Blloshmit, Ilirjan Blloshmi me anë të ...

Read More »

Ngjarje e paprecedent në Volos: Ishin duke drekuar në shtëpi, shqiptari i dehur v.ret të zotin e shtëpisë në sy të fëmijëve

Një shqiptar, baba i dy fëmijëve është vrarë sot në Greqi nga miku i tij. Mediat greke shkruajnë se ngjarja ka ndodhur në Nea Anchialos, ku dy burrat me origjinë shqiptare, të njohur mes tyre po drekonin në shtëpi. Por ...

Read More »

Vendimi i Gjykatave për Sakon dhe Kajmakun/ Astrit Patozi i drejtohet Bashës: Eh, mor jurist, që nuk e tregon diplomën e shkollimit tënd në Holandë…“o fol e mba, o d**t e ha”!

Koordinatori i Bindjes Demokratike Astrit Patozi ka komentuar vendimin e Gjykatave për të mos legjitimuar emrin e Valbona Sakos si kryebashkiake e Durrësit dhe atë të Tiranës. Ai ka hedhur akuza të forta mbi Lulzim Bashën. Patozi shprehet se Basha ...

Read More »

Arben Malaj drejt shkarkimit! E konfirmon Banka e Shqipërisë: Po, ka shkelur kodin e etikës

Banka e Shqipërisë ka mbështetur qëndrimin e mazhorancës në lidhje me shkarkimin e Arben Malajt, nga detyra e anëtarit të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë për shkelje të etikës. Në një deklaratë, Banka e Shqipërisë ka treguar rezerva në ...

Read More »

Erzen Breçani rrëzon “Babalepartinë” me dëshminë e tij në gjykatë: Alizotit dhe Veliut u dhashë lekë… më thanë se gjithçka bëhej për azil

Gjatë seancës së sotme gjyqësore për dosjen “Babale”, ka dëshmuar edhe ish-zëvendës drejtori i Policisë së Tiranës, Erzen Breçani. Mësohet se gjatë seancës, Breçani ka treguar se ku e kishte takuar për herë të parë Fredi Alizotin dhe se përse ...

Read More »

Avokati Romeo Kara: Nëse ky është “vettingu” me këto çudira mallkuar qoftë po u bë!

Nga Romeo Kara Që në krye të herës kam kontestuar vettingun çalaman që ecën me hapin e breshkës dhe fut ujë në të gjitha drejtimet.Nuk mund të rri pa kontestuar të paktën një emër, që pretendon të jetë pjesë e ...

Read More »