LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 10)

Author Archives: Zathur

VIDEO: Rama merr në Shtëpinë e Bardhë një çmim nga njeriu i Donald Trump

Edi Rama gjatë vizitës së tij në SHBA, ka marrë edhe një çmim në Shtëpinë e Bardhë. “Një surprizë e posaçme ceremonia e marrjes sot, në Shtëpinë e Bardhë, të ÇMIMIT PER PLURALIZMIN KULTUROR, dorëzuar nga i emëruari Presidentit Trump ...

Read More »

Derrat dhe hajdutët një turi kanë/ Romeo Kara: Aty ku shkel LSI nuk mbin fara, Llalla shmangu hetimet e “bamirësisë” DIA. Koha e don Likës, Zhejit dhe kunatit ka marrë fund

Juristi Romeo Karaj, i cili personalisht i ka shpallur prej kohësh luftë korrupsionit dhe krimit përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ai ia kujton personave të perfshirë në këtë superaferë se shume shpjet drejtësia do të vendoset. Statusi i ...

Read More »

Basha gjumë në ‘gjirin’ e Monikës. LSI-ja ‘kali i Trojës’ që po falimenton PD-në

“Do kemi kohë, do kemi kohë”! Kjo ishte përgjigjia e vetme e kryedemokratit Lulzim Basha i pyetur nga gazetarët nëse ndjehet i kërcënuar nga partia e re që mendohet se do të krijohet nga ish-garda e vjetër e PD-së. Krijimi ...

Read More »

Zoti Basha! A e Dëgjuat Matteo Renzi-n sot?

Nga Sherefedin Shehu Udhëheqësi i PD-së së Italisë shpalli dorëheqjen pa hezitim dhe të parovokushme, sepse i ranë rezultatet në zgjedhje. Udhëheqësi i PD-së time, me rezultatin më të dobët historik në zgjedhje, nuk guxon të dorëhiqet por “ngrin” dhe ...

Read More »

Historia tronditëse e vrasjes së Adem Jasharit dhe dëshmia e të mbijetuarës së vetme të masakrës së serbëve

Edhe 90 vjet pas shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, Kosova përjetonte rregullin e përshkruar në shekullin e 19-të nga kancelari i parë në historinë e Gjermanisë, Otto Von Bismarck, sipas të cilit shqiptarët duhet të zgjedhin mes tri alternativave: ose ...

Read More »

Qeni kurajoz përballet me tre ujqër të uritur dhe në fund…! (Video)

Një profesionist i lirë, filmoi në Pescasseroli në zemër të Parkut kombëtar të Abruzzo-s, tre ujq të cilët ndiqnin një qen me qëllim për ta ngrënë. Pas një ndjekje të gjatë ia dolën ta rrethojnë duke ia ngulur dhëmbët dy ...

Read More »

Lëvizja e Patozit: Sa rrezikohet PD-ja ?! Si përgjigjet Lulzim Basha dhe deputetët e PD-së!

Dy ditë më parë Astrit Patozi nisi një tur takimesh me demokratet në Qarkun e Korçës, ku deklaroi para simpatizantëve të djathtë se nuk kanë çfarë të presin më nga kryetari aktual i Partisë Demokratike. Ndërsa ai paralajmëroi krijimin e ...

Read More »

Genc Pollo “shakaxhi” kundër partisë së re : Ata janë mistreca me llastiqe në xhep, që duan të thyejnë xhamat e opozitës!

Lulzim Basha ka nxjerrë në sulm gjithë PD kundër partisë së re që pritet të krijohet nga Patozi, Bode dhe Topalli. Genc Pollo i pyetur se çfarë mendonte për partinë e ri që po krijohet ai u shpreh se jo ...

Read More »

Keqpërdorimi i të dështuarve dhe të poshtëruave në PD

Lulzim Basha I ka marr seriozisht kundërshtarët brenda partisë, por jo argumentet kundër tyre. I ka marr seriozisht pasi ka mjaftuar dhe një dalje në terren e Astrit Patozit dhe ai ka mobilizuar një listë njerëzish të dështuar dhe të ...

Read More »

Kërcënimi që vjen nga Uashingtoni: Kur SHBA akuzonin Sali e Shkelzen Berishën ai autorë “Gërdecit” dhe presion për arrestim ndaj prokurorisë e mediave.

Sali Berisha nuk ka pasur asnjëherë marrëdhënie të mira me organet e drejtësisë apo mediat, përpos atëherë kur i ka pasur tërësisht të vetat. Të caktuara me dorën e tij në postet kryesore e deri tek më të thjeshtit. Aq ...

Read More »