LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 11)

Author Archives: Zathur

“Der Spiegel” speciale për trukimet e Skënderbeut: Si manipulimet e ndeshjeve shkatërruan futbollin shqiptar

Revista më e madhe gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një speciale trukimeve që ka bërë klubi shqiptar, Skënderbeu, në Kupat e Europës duke u dënuar më pas nga UEFA me 10 vite pezullim dhe një milon euro gjobë. Gazetari ...

Read More »

Basha sulmon ashpër Hahn dhe Mogerinin: Gënjyen me raportet për Shqipërinë, i zbukuruan dhe fshehën të vërtetën

Kreu i demokratëve, Lulzim Basha nuk i ka kursyer kritikat ndaj Komisionit Europian që sipas tij ka zbukuruar raportet për Shqipërinë duke mos treguar të vërtetën e asaj që po ndodhte. “Në orën 13:00 erdha nga Berlini me informacionet më ...

Read More »

Kukan shpërthen ndaj Macron: Një sabotator i heshtur, shumë dritëshkurtër dhe i papërgjegjshëm…

Ka reaguar edhe eurodeputeti Eduard Kukan pas bllokimit qe Macron i beri çeljes se negociatave per Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut edhe pse gjithr vendet e BE dhe drejtuesit e unionit ishin pro, pasi dy vendet i kishin plotesuar kushtet. ...

Read More »

Vetë lyen flokët, por për Ramën ka vërejtje: Paraqiten si patriotë të mëdhenj dhe e lënë mjekrën si Ismail Qemali

Kryetari i PD Lulzim Basha ka ironizuar kryeministrin Edi Rama, në lidhje me pamjen e këtij të fundit, ku shfaqet me mjekërr. Në një bashkëbisedim me gazetarët ku kryefjalë e tryezës është vendimi negativ i Këshillit Europian për mos hapjen ...

Read More »

Ngjela komenton “Jo” për negociatat: Rama duhet të jap dorëheqjen, ka bllokuar SPAK-un

Vendim negativ nga samiti i krerëve të shteteve të Bashkimit Europian për nisjen e bisedimeve për anëtarësim. Presidenti francez Emannuel Macron nuk është bindur për hapjen e negociatave Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Ndërkohë që kundër Shqipërisë janë pozicionuar edhe ...

Read More »

Rama injoron Metën: Nuk kam pasur asnjë sekondë kohë për presidentin

Kryeministri i vendit, Edi Rama, teksa është pyetur nga gazetarët në konferencë në lidhje me dekretin e presidenti Ilir Meta për anëtarin e parë të Gjykatës Kushtetuese, ka refuzuar të përgjigjet. “Në 48 orët e fundit nuk kam pasur asnjë ...

Read More »

“Kur do të bëhemi pjesë e BE-së?”, Rama i përgjigjet gazetares: Kur mjekra ime të bëhet më e gjatë se flokët e tua

Kryeministri Edi Rama tha se në kohën kur ka dalë në rrugë për të kërkuar Shqipërinë si gjithë Europa, i kisha të gjitha flokët. “Në kohën kur unë kam dalë në rrugë për të kërkuar Shqipërinë si gjithë Europa, i ...

Read More »

“Shqipëria ka bërë progres, por jo mjaftueshëm”, Rama nuk ia lë mangut kryeministrit holandez

Kryeministri Edi Rama ka komentuar deklaratën e homologut holandez Mark Rutte, i cili u shpreh se Shqipëria ka bërë progres, por jo mjaftueshëm, por replikoi duke ngritur pyetjen, në raport me çfarë nuk kemi bërë mjaftueshëm? Ndërkohë që nuk e ...

Read More »

Pasi falenderoi Macronin, Berisha shprehet i ngazëllyer për mos hapjen e negociatave

Sali Berisha është shprehur i ngazëllyer për mos hapjen e negociatave. Ai thotë se fajin e ka Edi Rama. “Samiti i kryetarëve të shteteve dhe qeverive të BE vendosi: Nuk pranohet hapja e negociatave! Edvin Mafia i mbylli dyert e ...

Read More »

A do të shkojë vendi në zgjedhje të parakohshme pas dështimit me negociatat? Rama përgjigjet i prerë

Kryeministri Edi Rama i pyetur nëse duhet ti kërkojë Parlamentit dhe popullit një mocion besimi tha se nuk ka çfarë ti kërkoj parlamentit shqiptar, duke eliminuar si mundësi zhvillimin e zgjedhjeve të parakohshme. Kryeministri Rama u shpreh se: “Parlamentit të ...

Read More »