LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 110)

Author Archives: Zathur

Fjala e Linda Ramës e mbajtur në “Women in Leadership Forum”: Jeni aty për të shërbyer si agjentë ndryshimi

Nga Linda Rama Unë vij prej një prej vendeve me moshën më të re mesatare në Europë. Kur unë isha e re, le të themi më e re, vendi im ishte “the North Korea of Europe”. E izoluar si asnjë ...

Read More »

“TechSpace” hap dyert për gjithë të rinjtë të prezantojnë idetë e tyre në fushës e teknologjisë dhe informacionit

TechSpace, shtëpia më e madhe e inovacionit në Shqipëri, mbledh së bashku startup-e dhe studentë e të rinj të fushës së Teknologjisë së Informacionit dhe Komunikimit. Kjo hapësirë ofron trajnime nga ekspertët më të mirë edhe ata të Microsoft, me ...

Read More »

U vidhte pacientëve të tij t.estikujt gjatë operacionit, a.rrestohet kirurgu

Një kirurg është a.rrestuar në Teksas pasi u zbulua se teksa operonte pacientët e tij, ai u vidhte t.estikujt. 41 vjeçari, Jeremy Cornell, punonte si urolog për spitalet në Texas për gati 13 vite. Sipas mediave të huaja, FBI pas ...

Read More »

Rudina Hajdari shokon me deklaratën e saj: Më kanë kërcënuar në zyrë, siguroni ambientet e Kuvendit!

Deputetja demokrate, Rudina Hajdari është shprehur gjatë seancës së sotme parlamentare se është k.ërcënuar në zyrë. “Para pak ditësh u dërgova një shkresë për një kërkesë që të siguronia ambientet e Kuvendit dhe të Kryesisë. Nuk mund të ndodhë sot ...

Read More »

Korab Lita sillet si kryetar grupi: Nuk pranojmë deputetë të rinj t’i bashkohen grupi demokrat

Konflikti për kryesimin e grupit demokrat me sa duket vazhdon ende. Deputeti Korab Lita, i cili pretendon se është zgjedhur kryetar pas dorëheqjes së Hajdarit, tha në seancën e sotme, se në mbledhjen e grupit më 24 tetor, është vendosur ...

Read More »

“Të guxosh për një të ardhme më të mirë”, Linda Rama folëse kryesore e Forumit Ekonomik të Grave në Lidership

Mësohet se Linda Rama do të jetë sot një nga folëset kryesore të Forumit Ekonomik të Grave në Lidership. Lajmi është bërë i ditur nga vetë oganizatorët e “Women in Leadership Forum – Naseba”, në faqen e tyre zyrtare e ...

Read More »

Horoskopi ditor, e hënë 28 tetor 2019

Dashi Dashuria: Fillimi i një dite pozitive. Sipas horoskopit rreth dashurisë edhe nëse do të ketë tensione ato nuk do të ndikojnë në qetësi. Nëse jeni beqarë, përpiquni të mbyllni shqetësimet tuaja. Puna: Në sferën e punës ndoshta gjallëria e ...

Read More »

Refuzimi i negociatave, senatori italian jep mesazhin e rëndësishëm: Ju tregoj se çfarë do të ndodhte nëse Shqipëria hynte në BE

Senatori italian i Partisë Demokratike Roberto Rampi komentoi refuzimin e Këshillit të Europës për hapjen e negociatave për integrimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Rampa vlerëson se hyrja e Shqipërisë në Europë do të ndihmonte këtë të fundit në ...

Read More »

Rrëfehet anglezi: U martova me bukuroshen shqiptare, por u shokova! Brënda saj fshihej dikush tjetër, jo ajo fytyrë engjëllore

Kësaj here në rubrikën e psikologes në gazetën britanike ‘The Sun’, ka mbërritur një histori që përfshin një vajzë shqiptare. Një 39-vjeçar anglez është njohur me një vajzë 23-vjeçe nga Shqipëria përmes rrjeteve sociale, dhe vetëm pak kohë më pas ...

Read More »

Trajneri e largoi nga fusha e lojës: Granit Xhaka bën veprimin jo normal për figurën e kapitenit (Video)

Vendimi i trajnerit Unai Emeri për të larguar nga fusha e lojës Granit Xhakën në minutën e 61’, nuk i ka pëlqyer aspak mesfushorit shqiptar të Arsenalit, i cili hodhi shiritin e kapitenit. Por, nuk përfundon këtu, pasi gjatë zëvendësimit, ...

Read More »