LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 13)

Author Archives: Zathur

Banorët sërish në panik, një tjetër tërmet lëkund zonën e Korçës

Mbrëmjen e djeshme në orën 23:02 një tërmet me magnitudë 3.4 ka shqetësuar edhe alarmuar të gjithë banorët e zonës së Korçës. Mësohet e se epiqendra e këtij tërmeti ka qenë 17 kilometra larg qytetit të Korçës. Nuk raportohet për ...

Read More »

Deputeti Murrizi tallet keq me liderin demokrat: 4 milionë shqiptarë u trembën nga tërmeti, vetëm Basha ia pa kimetin

Deputeti Myslim Murriz ishte i ftuar në emisionin “Repolitix” foli për draftin e hartuar nga ekspertët për Reformën Zgjedhore, teksa ka theksuar se opozita nuk do ta votojë në parlament atë. Në fund të emisionit ai u pyeti edhe për ...

Read More »

Horoskopi ditor, e enjte 7 nëntor 2019

Dashi Mundohuni që të buzëqeshni dhe të jeni më optimist lidhur me të ardhmen. Tashmë mund të jeni më të qetë, pasi nuk ka arsye për tu acaruar si para disa ditëve. Mundohuni vetëm që të ruani qetësinë dhe të ...

Read More »

Vjen lajmi i shumëpritur/ Nxirret nga kampi i kurdëve Alvin Berisha, dalin detaje të reja nga operacioni

Një ditë pas lajmit për nxjerrjen nga kampi Al-Hol në Siri të Alvin Berishës janë zbardhur detaje të reja nga operacioni për shpëtimin e 11-vjeçarit shqiptar, prej 5 vitesh në kampin nën pushtetin kurd. Burime nga Gjysmë Hëna e Kuqe ...

Read More »

Vendimi kundër Shqipërisë / Presidenti i Bundestagut gjerman “kryqëzon” Macron: Nëse dështojmë këtu, atëherë si…

Presidenti i Bundestag gjerman, Wolfgang Schäuble e quan një gabim trashanik të Bashkimit Evropian vendimin për të mos hapur negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në një intervistë për Reuters, duke kritikuar vendimin e Presidentit të Francës, Emmanuel Macron ...

Read More »

Përplasja për pronat, Lame: Mbaroi Shqipëria së vjedhuri, tani “hamë” njëri-tjetrin

Disa ditë pas atentatit ndaj prokurorit Arjan Nodja, dhe ndërsa hetimet janë përqendruar në të ashtuquajturën “mafia e pronave”, drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës tregoi në emisionin Opinion se çfarë po ndodh me pronat. “Kjo që po ndodh tani ...

Read More »

Përfolja e Blendi Fevziut: Një histori me shumë pikëpyetje, Arjan Ndoji, ekzekutimi i Skerdilajd Konomit dhe …

Atentati ndaj prokurorit Arjan Ndoji, ka nxjerrë në skenë një histori të frikshme, që tregon përfshirjen e shtetit dhe mafias në abuzimet me pronat. Përveçse udhëtonte me një kriminel, që ka bërë “luftë” për tokat në Gjirin e Lalzit, ajo ...

Read More »

Ditmir Bushati: Modeli ynë në Shkodër dështoi, PS afroi kriminelët dhe njerëz që SHBA i ka në “listën e zezë”

Fakt që ne gabuam në Shkodër. Kjo nuk ka të bëjë thjeshtë dhe vetëm me kandidatin që ne ofruam në zgjedhjet e 30 qershorit por mendoj se në Shkodër ka dështuar modeli ynë.” Ditmir Bushati ka kërkuar publikisht ndjesë për ...

Read More »

Pesë persona të përfshirë në atentatin ndaj prokurorit, zbardhet dëshmia Redjan Rrajës pas Gjykatës: Nuk e dinte se si…!

Kampione pështyme, gjaku dhe urine të mara nga Redjan Rraja janë dërguar në laboratorin e policisë shkencore pranë Ministrisë së Brendshme ku është kërkuar ekzaminimi dhe më pas krahasimi me pështymën që është gjetur në dy kapuçët e sekuestruar në ...

Read More »

Lum sharjesh për plakushin dixhital! Kryebashkiaku Kokoneshi: “Njeri i fëlliqur, nuk resht se shpifuri duke krijuar skenare të ulëta! Shihemi në gjyq, plak i çmendur!

Kryebashkiaku i Divjakës, Fredi Kokoneshi ka reaguar pas denoncimit të Sali Berishës, i cili e akuzonte këtë të fundit se është përfshirë në atentatin e prokurorit Arjan Ndoja. Përmes një reagimi në Facebook, Kokoneshi e quan Berishën “plak të çmendur” ...

Read More »