LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 17)

Author Archives: Zathur

Presidenti para Fevziut, dukej si para arrestimit

Nga Artur Ajazi Ajo çfarë shqiptarët, panë dhe dëgjuan mbrëmjen e të enjtes në ekranin e një televizioni nga kreu në detyrë i shtetit Ilir Meta, (i ftuar të shpjegohej mbi skandalin e rradhës në emërimet e tij) ishte një ...

Read More »

Paniku i Ilir Metës dhe përse sulmon gjyqtarin Dvorani?!

Paralajmërimi i Ilir Metës për të paditur në Prokurori kryetarin e KED, Ardian Dvorani, bazohet në një interes konkret procedurial të Ilir Metës, në shpresën për t’i pamundësuar atij rikandidimin për në krye të KED vitin që vjen. Paralajmërimi është ...

Read More »

Përpjekja e Ilir Metës për t’u sjellë si “prokuror Antimafie”, ndaj diplomatëve të Perëndimit

Nga Mero Baze I gjithë ligjërimi politik i Ilir Metës, pas humbjes së kontrollit nga vendosmëria e faktorit perëndimor për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese, është përqëndruar tek akuzat, se diplomatët perëndimorë në Shqipëri janë hajdutë. Të akuzuarit e përjetshëm të ...

Read More »

Dy viktima: Drejtësia dhe Amerika!

Nga Frrok Çupi Ilir Meta, president i Republikës, u kthye te vendi i krimit: Nga ora 3 deri në 4. 30 shpalli padinë e tij ndaj kryetarit të Komisionit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Gjithë kësaj kohe ‘waste’ nuk ...

Read More »

Lëvizja e papritur e Arta Vorpsit, Spartak Ngjela zbulon prapaskenat: Po ndodh ore me gjithë të çmendurit, si ky që quhet president

Arta Vorpsi, kandidatja e cila ishte e para në listën për vakancën e shpallur nga Kreu i Shtetit, e që sipas vendimit të botuar në Fletoren zyrtare, është shpallur automatikisht anëtare e Gjykatës Kushtetuese, ka bërë një lëvizje të papritur, ...

Read More »

Lideri i rrugës Basha i del në krah liderit në funksion të opozitës Meta, sulmon ashpër kreun e KED

Partia Demokratike ka marrë në mbrojtje Ilir Metën, në debatin që po zhvillohet për emërimet në Gjykatën Kushtetuese.Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka akuzuar si mafioz kreun e KED-it, Ardian Dvorani. “Shkelja e vazhdueshme e Kushtetutës, kapja e çdo institucioni ...

Read More »

Meta bën deklarata lufte si Sali Berisha ! Erion Braçe publikon foton dhe jep mesazhin e fortë: “Pas thirrjeve “për të marrë armët”, populli dyndet…

Ilir Meta ka bërë një deklaratë shumë të fortë teksa po fliste të premtën para gazetarëve. Duke iu referuar situatës me Gjykatën Kushtetuese, kreu i shtetit tha se popullit i kanë mbetur tre rrugë, njëra prej të cilavë është edhe ...

Read More »

Injoroi presidentin duke bëre “vërtetim fakti” për emërimin në zyrë noteriale: Arta Vorpsi nuk ndalet sërish: Jam në detyrë!

Arta Vorpsi, teksa shmangu gazetarët në hyrje të Gjykatës duke u thënë “Mos u lodhni kot”, Vorpsi ka dhënë një prononcim. “Jam këtu si gjyqtare, jam në detyrë,”– mësohet të ketë thënë ajo. Arta Vorpsi, kandidantja për gjyqtare në Kushtetuese ...

Read More »

“Do të të fus p.lumbin ballit”! Lirohet i riu që kërcënoi me jetë Edi Ramën, zbardhet dëshmia e tij dhe kush e kishte ‘nxitur’ të terrorizonte kryeministrin

“Do të të fus plumbin ballit!”. Një mesazh i tillë në adresë të kryeministrit Edi Rama, ka vënë në lëvizje Policinë e Shtetit afro 5 ditë më parë. Autori i këtij kërcënimi, në dukje serioz, është identifikuar shpejt, por në ...

Read More »

Edhe klarineta “qan” për ustain e saj Laver Bariu, “Shenjtin e Permetit” (Video)

Kur nis e mendon për muzikën popullore, diçka nis e vjen në mendje, një tingull, një notë, një endje mes kujtimesh e aty gjendesh para kabasë, kabasë së famshme të “Gjeneralit të Klarinetës”, Laver Bariut. Nuk ka njeri që nuk ...

Read More »