LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 2)

Author Archives: Zathur

Mesazhet e Ramës me me Zhoze Murinjon për stadiumin e ri: E kam ëndërruar gjatë, ditën kur shqiptarët nuk do hynin më në një nevojtore futbolli

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, mbajti edhe ai fjalën e tij në ceremoninë e inaugurimit të stadiumit “Air Albania”, krahas Armand Dukës e Aleksander Ceferin. Rama zbuloi në fjalën e tij mesazhet që kishte shkëmbyer me Zhoze Murinjon, si dhe ...

Read More »

Meta injoron arenën VIP, e ndjek ndeshjen kundër Francës nga shtëpia me Sashën, për të plotësuar mungesën e Monit

Ilir Meta, ndryshe nga çdo kush që do donte ta ndiqte kombëtaren nga shkallët e stadiumit, preferuar ta shohë shtëpia super sfidën Shqipëri-Francë, e cila po luhet në stadiumin e ri, “Air Albania Stadium”. Ndërkohë që disa portale shkruan se ...

Read More »

Dixhitalizimi i Lulit dhe “nëpunësi i Pallatit të Ëndrrave”!

Nga Alfred Peza Banorët e Divjakës ia thanë më sy kreut të opozitës se “kemi dëgjuar që ti fle vetëm gjumë”. Por, Luli i ka surprizuar të gjithë duke i bërë që të ndihen shumë keq. Sepse ai nuk flinte ...

Read More »

Si sot, më 17-Nëntor 1944, u çlirua Tirana dhe ndodhi që shumë tiranas humbën pronat kur b…lëpirsit e pushtuesit poturet, sofrat, minderet dhe mangallet..

Nga Amarildo Pregapuca Si sot, me 17-Nentor 1944-er, u clirua Tirana, veprim ky qe solli qe shume Tiranas te humbnin prona dhe te gjithe te tjeret te humbnin poturet, sofrat, minderet dhe mangallet.. Ne te u mblodhen njerez nga te ...

Read More »

Braçe sulmon PD-në për 75-vjetorin e Çlirimit të Tiranës: Po i shpall luftë SHBA-së për pushtet! Veliaj: Janë sabotatorë (Video)

Dita e sotme, 17 nëntori shënon 75-vjetorin e çlirimit të Tiranës nga ushtria naziste në 1944. Trupat e brigadës së parë sulmuese çliruan kryeqytetin nga nazistët gjermanë pas 19 ditë luftimesh të ashpra. Operacioni për çlirimin e Tiranës u përgatit ...

Read More »

Meta pranon gjobvënien e bllokut të kuq si Berisha v.rasjet e 21 Janarit: Akti i Dvoranit shumë më i rëndë se vendosja e gjobës ndaj një biznesmeni!

Ilir Meta ka vjiuar akuzat ndaj kreut të KED Ardian Dvrorani gjyqtarit që kërkoi pranga për aferën për gjobvinin 700 mijë euro ndaj një biznesmeni. Ai ka daklaruar se ndaj anëtares së Gjykatës Kushtetuese Vitore Tusha po bëhet presion politik ...

Read More »

Kriza Meta, shthurja e tij mendore në frikë, dhe ndihmat që ai kërkon të marrë nga ruso-serbët

Nga Spartak Ngjela Po kuptohet se, likuidimi i Metës, ndihet si humbje në Beograd dhe në Moskë. Këtë e di edhe Meta. Meta është në panik, prandaj flet si i ndërkryer. Por ka shpresë te këta. Në fakt, Beogradi e ...

Read More »

Historia interesante e njeriut më të pasur në botë që do iu lërë pa fjalë: Takimi me një gazetashitës dhe mesazhi i fortë që përcjell

Dikush e pyeti njeriun më të pasur në botë, Bill Gates: “A ka njeri më të pasur se ju në botë?” Bill Gates u përgjigj, “Po, është një person që është më i pasur se unë”. Më pas tregoi këtë ...

Read More »

Meta po i hap petat lakrorit të dosjes 700 mijë euro me kërcënimin ndaj Dvoranit për antivideo…kthehet në vendin e k.rimit

Thellohet akoma dhe më shumë lufta për Gjykatën Kushtetuese. Kryeministri Edi Rama dhe presidenti Ilir Meta kanë nisur një betejë të fortë mes tyre duke treguar secili forcën, por duket se situata ka eskaluar në një tjetër stad. Dje presidenti, ...

Read More »

Marku dhe Memçaj dorëzohen përballë KLP: Nuk ankimojnë vendimin për renditjen, të martën Kuvendi nis procedurat për Kryeprokurorin

Renditja e kandidatëve për Prokurorinë e Përgjithshme sipas pikëve, nuk do të apelohet nga prokurorja aktuale Arta Marku dhe Fatjona Memçaj. Kujtojmë se në krye të listës ishte Olsian Çela, me 465 pikë, ndjekur nga Marku dhe në fund Memçaj ...

Read More »