LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 20)

Author Archives: Zathur

Policia greke kap peshkarexhën me 1.3 ton kanabis çokollat qipriote (Video)

Autoritetet greke kanë sekuestruar një ngarkesë të madhe droge që po transportohej me një peshkarexhë në Kretë. Në bordin e anijes, sipas mediave greke, deri tani janë sekuestruar 1.3 ton kanabis e llojit çokollatë, por mendohet se mund të ketë ...

Read More »

Ilir Meta, një hajdut paranojak që druhet se do ta pësojë si Ahmet Zogu

Sjellja publike e Presidentit të Edi Ramës ditë për ditë po bëhet shumë e më shumë qesharake. Paranoja e tij për të mos lëshuar në marrëveshjen me Greqinë se medemek nuk do ta pësojë si Ahmet Zogu që “bëri shumë ...

Read More »

Mario Vargas Llosa: “Dashuria është eksperienca më e pasur, që një qenie njerëzore mund të përjetojë”

Me 59 libra në një periudhë 55 vjeçare, shumë e mendojnë se Mario Vargas Llosa duhet të pushojë, por peruani i vetëm që ka fituar një Nobel duket se nuk ka asnjë qëllim të tërhiqet përfundimisht nga letërsia. Në moshën ...

Read More »

Artur Meçollari spiun? Ish-presidenti Moisiu: “Edhe priftin e bëjnë me barrë”

Në një intervistë për News 24 ish- presidenti Alfred Moisiu foli për marrëveshjen e Detit midis Shqipërisë dhe Greqisë. Moisiu u shpreh se kufijtë u vendosën në 1992, por pa u menduar se në të ardhën do të kishtë derdhje ...

Read More »

Mona me çizmen drejt “perëndimit”?! Titi “de jure” kryetar i LSI-së

Monës qëkur ndërmori aksionin e bujshëm ndaj Kryeministrit me çizme ka filluar t’i venitet zëri. Nuk ka pasur ditë që ajo të mos dilte me ndonjë deklaratë apo të mos shfaqej në television, por prej kohësh ndjehet mungesa e reagimit të ...

Read More »

FOTOT: Kur Berisha shkrumboi gazetën “Koha Jonë”, Gent Shkullaku: Disa ngjarje thjesht nuk harrohen!

Fotografi i njohur i karrierës, Gent Shkullaku, ka publikuar disa foto nga djegia e gazetës Koha Jonë, këtu e 21 vite më parë, më 3 mars 1997. Ndodhi kjo ndërsa ky organ ishte në kulmet e tirazhit për shkak të qëndrimeve anti-qeveri, ...

Read More »

Grida, Ervini, Klevisi, Petriti dhe ‘Shqipëria e zezë’

Nga Flogert Muça Shqipëria është vendi ku zhvillimet politike kanë një ritëm të shpejtë dhe shumë çështje të ethshme në diskutim të përditshëm. Reforma në drejtësi, lufta ndaj krimit, çelja e negociatave me BE-në, marrëveshja me Greqinë janë temat që ...

Read More »

“Të mendosh se e njeh shumë mirë gruan tënde, është një mendjelehtësi”

Osho është filozofi i madh indian (Shree Rajneesh), një nga spiritualistët më të mëdhenj të shekullit të XX. Osho është i njohur për kontributin e tij në shkencën e transformimit të brendshëm, vazhdon që të inspirojë miliona njerëz në mbarë ...

Read More »

Historia e jashtëzakonshme shqiptare: Këtu u flijua një fëmijë dhe mbiu një pemë

Nga MIRANDA SADIKU “Kjo madhështi lindi nga flijimi i një foshnjeje me një lende dushku në grykë. Nëna dhe babai bënë të pamundurën për foshnjën e tyre të vogël që ta kthenin përsëri në jetë, por jo…! Foshnja do të ...

Read More »

Lëng insulinik nga qepa, 40 ditët që “veshin me të zeza” diabetin

Studiues të shumtë kanë arritur në përfundimin re se qepa është shumë e nevojshme për njerëzit që vuajnë nga diabeti, pasi ul përqindjen e glukozës në gjak në mënyrë krejt natyrale. Një kurë që përdoret për 40 ditë, e realizuar ...

Read More »