LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 21)

Author Archives: Zathur

INVESTIGIMI/ Publikohen shifrat: “Largimi masiv i shqiptarëve fantazi politike, mijëra janë kthyer mbrapsht në vend”

Rrjeti i Raportimit Investigativ Ballkanik (BIRN) ka publikuar së fundmi një analizë për prirjen e rënies demografike të vendeve të rajonit të Ballkanit dhe më gjerë. Ndër të tjera, BIRN, ndalet edhe te situata në Shqipëri, që sipas analizës është ...

Read More »

Kryeministri italian Giuseppe Conte viziton sot Shqipërinë, takim me Ramën dhe Metën

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte vjen sot në Tiranë në vizitë zytare. Kreu i qeverisë italiane do të pritet nga kryeministri Edi Rama në orën 15.30 në Pallatin e Brigadave, ku më pas do të kenë edhe një konferencë të ...

Read More »

Ja diskutimet në grupin e PS! Për shkarkimin e Metës vendoset pas shqyrtimit të draftit të Venecias, brenda vitit gati ligji kundër gjyqtarëve e prokurorëve

Mazhoranca do të vendosë për shkarkimin ose jo të presidentit Ilir Meta nga detyra, pasi të analizojë me detaje raportin përfundimtar të Komisionit të Venecias. Ditën e djeshme nën drejtimin e kryeministrit Edi Rama është mbledhur Grupi Parlamentar i Partisë ...

Read More »

Koalicion qeveritar, mediat iu nxjerrin prapaskenat Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit: Ky është pazari i Vetëvendosjes dhe LDK-së!

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike janë dy partitë që kryesuan në zgjedhjet e parakohshme në Kosovë dhe pritet të vijnë me një koalicion qeveritar, mirëpo duket se mes tyre jo gjithçka është aq e qetë sikurse transmetohet në media. Burime ...

Read More »

Berisha-Meta sytë në Bruksel: Endrrojnë… revolta nëse nuk hapen negociatat dhe bllokimin e Reformës në Drejtësi

Opozita shqiptare bashkë me presidentin Ilir Meta i kanë varur shpresat te Bashkimi Europian, sa i takon betejës së tyre për të larguar kryeministrin Edi Rama. Kreu demokrat Lulzim Basha ka refuzuar protestat dhe po jep sinjale dialogu, mirëpo presionet ...

Read More »

Presidenti kërcënim për ligjet dhe ndryshimet në qeveri: Ja arsyet pse Rama do t’i shkojë deri në fund shkarkimit të Ilir Metës!

Kryeministri Edi Rama pritet t’i shkojë deri në fund shkarkimit të presidentit Ilir Meta nga detyra. Kur u betua në korrik të vitit 2017, Meta u shpreh se do të qëndronte mbi palët dhe ishte i bindur se LSI, madje ...

Read More »

Ilir Meta ndez situatën në PS, ja deputetët që pritet të votojnë kundër shkarkimit të presidentit, rrjedhje votash dhe në radhët e opozitës

Nisma për të shkarkuar Ilir Metën nga detyra ka ndezur situatën në radhët e PS. Venecia vulosi raportin përfundimtar dhe tani është në dorë të komisionit hetimor ta interpretojë atë nëse kemi apo jo shkelje që duhet të shoqërohen me ...

Read More »

A mund të quhet shqiptar ky refugjat me menyrën si krenohet pas marrjes së pasaportës italiane (Video)

Një emigrant shqiptarë në Itali pas shumë vitesh pritjesh siç duket është transformuar nga personaliteti, duke bërë një veprim të turpshëm që do të fyente çdo bashkëkombas. Djegja në menyrë publike e dokumentit të identitetit, pasaportës shqiptare është një akt ...

Read More »

Anija më e madhe që kalon në ngushticën më të vogël (Foto)

Vetëm një metër e ndante anijen nga secila anë, dhe udhëtarët mund të zgjasnin dorën e të kapnin shkëmbinjtë. Anija MS Bramear është 195 metra e gjatë, 22 metra e gjerë dhe mund të mbajë 1200 udhëtarë në bord, bashkë ...

Read More »

“Rudin, mos kalo dy herë te i njëjti shteg ku nxorën në prit babain tënd!”

Nga Kreshnik Spahiu Para një muaji Rudina Hajdari vizitoi zyrën private të Sali Berishës. Takimi nuk ishte publik dhe aspak transparent. Pa u zgjatur isha i bindur që nuk do zgjasnin disa javë që Rudina të binte në kurth, nga ...

Read More »