LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 28)

Author Archives: Zathur

Tërmet 4.5 ballë në detin Jon

Një tërmet 4.5 ballë ka rënë ditën e sotme në detin Jon. Edhe pse ka qenë i një magnitude shumë të fortë, lëkundjet janë ndjerë shumë pak rënë shumë larg bregut. Tërmeti ka qenë në pjesën e Greqisë, dhe nuk ...

Read More »

U arrestuan me helikopter në det: Asnjë provë implikuese! Greqia liron nga qelia tre skafistët shqiptarë

Lirohen tre shqiptarët e gomones që u kap në Greqi pranë kufirit me Turqinë në detin Egje. Pavarësisht se ata akuzohen se ishin pjesë e grupit që transportonte rreth 1 ton kanabis në rrugë detare me gomone nga Shqipëria nëpërmjet ...

Read More »

Europa na e ka borxh!

Nga Keti Bazhdari Ilirya, Iliryan empire! Iliric or Albanian language! Nga Epiri deri afer Triestes flitej ajo gjuhe qe flasin sot shqiptaret. Autoktone, indoeuropiane. Gjuhe e mbrojtur me pene e gjak! Mbetjet e nje perandorie qe nuk dihet ku fillonte, ...

Read More »

Lavatriçja dhe frigoriferi hapeshin natën, pa i prekur askush – çifti vendosin kamera për të parë se çfarë po ndodhte! (Video)

Një çift kanë mbetur të shokuar pasi kanë vërejtur se në kuzhinën e banesës së tyre, ndodhnin gjëra të çuditshme – frigoriferi dhe lavatriçja hapeshin pa i prekur askush. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegraif, Paul, 28 vjeç, jetonte ...

Read More »

“Nuk ka më shpresa”! Spartak Ngjela ‘trondit’ me deklaratën e fortë për Metën dhe Berishën: Ky është hapi i parë!

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale qëndrimin e Komisionit për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. “Presidenti i Shqipërisë ka shkelur kushtetutën. Por, gjykimin, tha ajo, e ka në dorë Gjykata Kushtetuese e Shqipërisë. Saktë. Komisioni ...

Read More »

“Mos e quani k*rvë”! Gazetarja zbulon takimin e saj me Marsida Qatjan dhe lëshon thirrjen e fortë: Një qenie që nuk ishte as njeri, as femër e as nënë!

Gazetarja Dorjana Bezat, e cila gjatë këtyre dy ditëve të fundit është zhvendosur në qytetin e Kavajës, nga ku ka raportuar detaje nga ngjarja e rëndë që ndodhi në shtëpinë e Marsida Qatjas ka bërë një thirrje të fortë. Teksa ...

Read More »

Del blof Meta, ja çfarë ndodhi në seancën e Komisionit të Venecias, Rama i vendosur për t’i shkuar deri në fund shkarkimit

Vendimi i Komisionit të Venecias për të mos ndryshuar raportin paraprak, ka alarmuar presidentin e vendit, Ilir Meta. Venecia tha e zeza mbi të bardhë, se presidenti nuk ka të drejtë të shtyjë datën e zgjedhjeve. Por, pavarësisht kësaj, dje ...

Read More »

Venecia miraton raportin dhe vulos fundin e Metës, presidenti shkeli Kushtetutën: Ja strategjia që do përdorë PS për ta shkarkuar!

Komisioni i Venecias ka vulosur përfundimisht shkarkimin e Presidentit Ilir Meta nga detyra. Dje u mbajt seanca plenare, ku u miratua opinioni final për çështjen “Meta”. Mazhoranca në këtë mbledhje u përfaqësua nga kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, ...

Read More »

Reforma zgjedhore ndez opozitën: Kryemadhi sherr me Bashën për pjesëmarrjen në komision, OSBE-BE plan për të rikthyer PD në tryezë

Reforma zgjedhore ka ashpërsuar marrëdhëniet mes kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe kryetares së Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi. Edhe pse në media të dyja palët flasin për paqe në opozitë, e vërtet është se marrëdhëniet mes PD ...

Read More »

Sherif Merdani, diplomati i muzikës (Video)

Sherif Merdani, një përpunues dhe artizan i rrallë i këngës së lehtë, shqipe. Një bir i rrënjëve të kulturës shkodrane dhe asaj korçare, prej ku buroi dhe pasioni i tij për këngën, i cili më tej do ta shndërronte në ...

Read More »