LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 29)

Author Archives: Zathur

Erdogan merr pjesë në përurimin e autostradës Beograd-Sarajevë

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan u ka kërkuar udhëheqësve të presidencës së Bosnjës t’i japin fund një bllokade politike njëvjeçare që ka nxitur tensionet në vend. Zoti Erdogan zhvilloi një takim të përbashkët të martën në Beograd me tre anëtarët ...

Read More »

Shkelje në zgjedhjet e Kosovës/ PDK ka fakte, ja dokumenti

Ditën e diel Kosova votoi për të zgjedhur kryeministrin e ri, ku partia fituese u shpall Lëvizja Vetëvendosja me kandidat për kryeministër Albin Kurtin. Edhe pse zgjedhjet u cilësuan si ndër më të mirat të zhvilluara ndonjëherë, ka pasur edhe ...

Read More »

Holanda as po as jo për Shqipërinë: Frikë nga një mocion i partive ekstremiste…e pafuqishme ndaj Komisionit Europian

dëgjuar qëndrimin e qeverisë përmes ministrit për Punët e Jashtme, Stef Blok. Ministri ka mbajtur një qëndrim te njohur deri më tani, se është e parakohshme çelja negociatave me Shqipërinë Kjo seancë nuk ka prodhuar kundërshti të forta nga anëtarët ...

Read More »

Tusk takon Merkel për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Mes vendeve anëtare të BE kanë filluar negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kreu i Këshillit Evropian, Donald Tusk është takuar me kancelaren gjermane Angela Merkel. Në një postim në rrjetet sociale, Tusk thotë se me kancelaren Merkel ka ...

Read More »

Vetëvendosja pritet të ndërrojë simbolet e Kosovës

I ftuar në Ora News, kandidati për deputet nga radhët e Vetëvendosjes, Hysamedin Feraj u shpreh ndër të tjera se, do të shkohet drejt vendosjes së simboleve shqiptare. Biseda në studio Hysamedin Feraj: Shpresoj që do të shkohet drejt ndryshimit ...

Read More »

Habit Rexhep Qosja, tregon ndryshimin e madh me Albin Kurtin kryeministër: Ja çfarë do të ndodhë me Shqipërinë!

Me Albin Kurtin kryeministër, jemi shumë pranë idealit të bashkimit mes Shqipërisë dhe Kosovës. “Albin Kurti është politikan dhe me veprimtari politike të gjerë. Kurti është intelektual dhe e them këtë se ai ka përgatitje të gjerë shkencore dhe kulturore. ...

Read More »

Pas dënimit me 10 vite b.urg, mësohet se çfarë do të ndodhë me Klement Balilin në 17 tetor

Gjykata e Apelit për Krime të Rënda i dha vetes nëntë ditë kohë për të shpallur vendimin e formës së prerë për Kelmend Balilin, i dënuar me 10 vjet burg në shkallë të parë për trafik lëndësh narkotike. “Duke vërejtur ...

Read More »

A ka moral Ilir Meta kur sulmon si Lulzi Basha?! Shqipëria nuk i ka plotësuar detyrat e shtëpisë për negociatat! Kanë futur hundët tek drejtësia

Ilir Meta gjatë një takimi mes studentët tha se Shqipëria ka humbur shumë kohë sa i takon çështjes së integrimit drejt BE. Ai tha se Shqipëria nuk i ka plotësuar detyrat e shtëpisë dhe negociatat sipas tij nuk zgjidhen me ...

Read More »

Kreshnik Spahiu: Ja çfarë do të ndodhte sikur Albin Kurti të kandidonte në Tiranë kundër Ramës, Metës dhe Berishës

Zgjedhjet në Kosovë janë vlerësuar si leksion nga opozita shqiptare. Kreshnik Spahiu iu ka dhënë një shuplakë të fortë opozitarëve, duke u thënë se ata s’mund të jenë si Kurti e Osmani pasi kanë 20 vite që grabisin shqiptarët. Me ...

Read More »

VIDEO/ Stadiumi drejt përfundimit, gati për Francën

Stadiumi i ri Kombëtar është thuajse drejt përfundimit, teksa kryeministri Edi Rama ka premtuar se ndeshja me Francën do të luhet pikërisht në ish stadiumin Qemal Stafa, që momentalisht nuk ka një emër. Në videot e mëposhtme të siguruara nga ...

Read More »