LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 3)

Author Archives: Zathur

PD u financua nga rusët për të destabilizuar Shqipërinë, mohon publikisht akuzat e investigimit amerikan

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me investigimin e prestigjiozes amerikane “Mother Jones” për lidhjet e kryedemokratit Lulzim Basha me Rusinë. Përmes një deklarate zyrare, PD shkruan se nuk ka thyer asnjë ligj dhe se shkrimi i tre gazetarëve të njohur amerikan ishte ...

Read More »

Veliaj dhe Nikolla urojnë mësuesit për festën e 7 Marsit

Veliaj: “Nesër bileta e autobusit falas për nënat dhe vajzat” Nikolla: “Mirënjohje për të gjithë mësuesit e Shqipërisë” Ndryshe nga vitet e kaluara, këtë 7 Mars qindra nxënës të shkollave të kryeqytetit zgjodhën që t’u shprehin mirënjohjen mësuesve të tyre ...

Read More »

Ngarkesa me 613 kg kokainë, fakte të reja dalin në dritë nga të arrestuarit

Në këtë mënyrë është shfajësuar, Donaldo Lushaj, njëri nga dy të arrestuarit e operacionit antidrogë gjatë të cilit u bllokuan 613 kilogramë kokainë. 25-vjeçari ju tha prokurorëve se është punësuar në kompaninë nën hetim “Arbri Garden” në vitin 2014 me ...

Read More »

Platforma prestigjoze e Raportimit për Krimin e Organizuar dhe Korrupsionin: Policia sekuestroi sasinë më të madhe të kokainës në historinë e Shqipërisë

OCCRP- Platforma prestigjoze e Raportimit për Krimin e Organizuar dhe Korrupsionin, pjesë e një rrjeti investigativ,e përbërë nga profesionistë në fushën e gazetarisë investigative si dhe me nje shtrirje të gjërë në Europë, Azi, Amerikën Latine, e Afrikë, i ka ...

Read More »

Ja kush ishte futbollisti i madh, miku i ngushtë i Astorit, që ra pa ndjeja kur mori vesh vdekjen e tij!

Bota e futbollit është shokuar nga vdekja e hershme dhe e papritur e kapitenit të Fiorentinës, Davide Astori. 31 vjeçari u gjet i vdekur në dhomën e tij në një hotel në Udine, në prag të ndeshjes Udinese – Fiorentina. ...

Read More »

A është vërtetë Lionel Mesi me orgjinë shqiptare?!

Filozofi i njohur shqiptar, Përparim Kabo ka bërë një deklaratë të guximshme në studion e “Procesi Sportiv” duke thënë se ka shumë shanse që Lionel Messi të ketë origjinë shqiptare. Në një bisedë ai deklaroi se Mesi është një mbiemër ...

Read More »

Thirrje për 7 Marsin e Fugës: Urime por…mos pranoni sutiena, mbathje, zarfe me lek!

Me nje apel te forte, Akademiku Artan Fuga u eshte drejtuar gjithe mesuesve ne vend, qe sot festojne 7 Marsin, duke shigjetuar traditen e shemtuar ne dhenien e marrjen e dhuratave. Duke numeruar dhuratat simbolike qe i shkojne per shtat ...

Read More »

‘Të zhduk familjen’, nga frika e fajdexhiut shqiptari grabit bankën, por në burg merr kërcënimin e rëndë

E ka pesuar keq nje shqiptar i cili mori para me fajde, por u gjet nen kercenimin e vazhdueshem te personit qe ia dha me fajde.  Shtatë persona po përgjigjen para trupit gjykues në Gjykatën e Landit në Wels të ...

Read More »

Modeli më i ri i biznesit në Ballkan, nëse ke 1 hektar tokë, mund të fitosh 250 mijë euro

Çdo hektar tokë në Shqipëri mund të prodhojë në kufijtë e 250–320 mijë euro të ardhura nga energjia diellore. Në Ministrinë e Energjisë dhe Industrisë qëndrojnë aktualisht 9 projekte me një vlerë investimi prej 85 milionë eurosh dhe një sipërfaqe ...

Read More »

Arrestohet Vali Corleone! Policia e dërgon në psikiatri, pasi i bëri të pabesueshmen prindërve të tij

Princ Valentino Corleone nga Gjilani mbrëmë pas mesnate është arrestuar nga policia e Kosovës. Gazeta Express nga burime të sigurta pranë familjes së Valit dhe policisë, ka mësuar se dy prindërit e Valit, R.S. dhe H.S., e kanë lajmëruar atë ...

Read More »