LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 30)

Author Archives: Zathur

Leonardo Di Caprio, apel për mbrojtjen e Vjosës (Video)

Aktori i njohur Leonardo Di Caprio, ka bërë një apel publik për mbrojtjen e Vjosës. Ai ka postuar një video, ndërsa shkruan: “Ky është një nga lumenjtë e fundit të egër të Evropës. Por për sa kohë? ⁠ Lumi Vjosa ...

Read More »

Fatos Lubonja i “kthehet” Lulzim Bashës: Mundohet ta kritkoi por si “bënë” zemra…e këshillon

Zhvendosja e Lulzim Bashës në një nga vilat luksoze të “Long Hill Residence”, në zonën e Lundrës, dy ditë më parë, pushtoi të gjitha mediat dhe u bë kryefjalë e aktorëve të ndryshëm politikë për t’ju kundërvënë kryedemokratit. Së fundi, ...

Read More »

Luli, kthehu në shtëpi!

Nga Mero Baze Një raport shkencor i Institutit të Ndërtimit ka çertifikuar pallatin ku jeton Lulzim Basha si shumë të sigurt, dhe pa asnjë dëmtim nga tërmeti i një muaji më parë në Tiranë. Ekspertiza pasoi pretendimin publik të Lulzim ...

Read More »

Akuzat se shteti nuk ka para që të paguajë pensionet/ Braçe i përgjigjet Kryemadhit dhe jep shifrat: Super gënjeshtra! Kam heshtur se mendova se do vetëkorrigjohej!

Deklaratat e opozitës se shteti nuk ka para që të paguajë rrogat dhe pensionet, Zv/kryeministri Erjon Braçe i ka cilësuar gënjeshtra dhe mashtrime. Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi u shpreh se ekonomia shqiptare është në kolaps dhe mbi 600 mijë ...

Read More »

Ivanka Trump feston 38-vjetorin dhe shfaqet si “vajzë fshati”…pa make-up

Ivanka Trump, vajza e presidentit të SHBA-së Donald Trump ka festuar ditëlindjen e saj. Ivanka ditën e lindjes e saj të 38-të e nisi me një vrapim. Në rrjetet sociale ajo ka shpërndarë një foto, ku shfaqet pa make-up duke ...

Read More »

SHBA, miratohet rezoluta që formalizon procedurën e hetimit për shkarkimin e presidentit

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan miratoi të enjten një rezolutë që vë në lëvizje zyrtarisht procesin përmes së cilit komisionet do të vazhdojnë hetimin për të përcaktuar nëse Presidenti Trump duhet të përballet me shkarkim. Votimi tregoi përçarjen në ...

Read More »

Klika Meta – Kryemadhi e shikon të ardhmen si dinasti parti dhe asnjëherë si “banorë” të Reçit

Pavarësisht se Meta është themeluesi i LSI-së, kryetarja Monika Kryemadhi e ka përjashtuar çdo mundësi që presidenti të rikthehet në parti, qoftë edhe përmes zgjedhjeve të brendshme Kryemadhi ka deklaruar se edhe nëse presidenti Ilir Meta shkarkohet, apo në përfundim ...

Read More »

A duhet të shikoi Shqipëria interesat e saj duke i thënë “Po” ftesës ruse për aderimin në Bashkimi Ekonomik Euroaziatik (EEU) si kandidatja e BE-së Serbia?!

Nga Meral Martini Dua qe të gjithë, më shumë admiruesit e bashkimit evropian, të përpiqen të ndjekin logjikën time këtu, dhe njëkohësisht mund të përpiqem dhe une të kuptoj logjikën e tyre …. Shqipëria dhe Maqedonia u ftuan të bashkohen ...

Read More »

Nis numërimi mbrapsht për të korruptuarit, sot përzgjidhen dosjet e SPAK, mbi 900 hetime pasurore në duart e prokurorëve specialë

Nis numërimi mbrapsht për të korruptuarit në vend. Teksa deri më tani të gjithë e shihnin me dyshim Strukturën e Posaçme Antikorrupsion dhe Byronë e Hetimit, duket se nuk ka më asnjë mëdyshje se brenda vitit nis lufta ndaj të ...

Read More »

Ndizet lufta për ndikimin rus në Shqipëri, Moska në alarm pas kërcënimit amerikan, sulmon PS dhe shefen e ambasadës së SHBA në Tiranë

Paralajmërimi i Uashingtonit se nuk do të lejojë ndërhyrjen e Moskës në Tiranë, ka alarmuar ambasadën ruse në vendin tonë. Gjatë një konference të mbajtur të hënën, shefja e ambasadës së SHBA Leyla Moses Ones deklaroi se Shqipëria rrezikohet nga ...

Read More »