LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 31)

Author Archives: Zathur

VIDEO/ T.rafikantët bëjnë gjestin e pabesueshëm pasi policia që po i ndiqte në det u përplas me gomonen e tyre!

Një histori e pazakontë ka ndodhur pranë brigjeve të qytetit të Malagës në Spanjë.Tre efektivë të policisë desh humbën jetën pasi gomonia e tyre u përplas me atë të trafikantëve që po ndiqnin gjatë një operacioni. Pas përplasjes së gomoneve, ...

Read More »

Zëdhënësja e BE-së jep mesazhin e fortë për politikanët shqiptarë: Reforma Zgjedhore një test i rëndësishëm për Shqipërinë

Bashkimi Europian rithekson nevojën që të gjithë aktorët politikë në Shqipëri të kontribuojnë përmes dialogut për Reformën Zgjedhore Zëdhënësja e Bashkimit Europian, Maja Kocijancic tha se kjo reformë dhe zbatimi i rekomandimeve të OSBE-ODIHR janë një test i rëndësishëm për ...

Read More »

Revolucioni teknologjik në Policinë e Shtetit, Rama publikon pamjet e qendrës së komandimit

Një provë të revolucionit teknologjik në zyrat e shtetit. Kështu e cilëson Kryeministri Rama, sallën e komandimit në Drejtorinë e Policisë Tiranë, teksa publikon një intervistë me Zëvendësministren e Brendshme, Romina Kuko, nga ambientet e kësaj salle, në ERTV. Nga ...

Read More »

BB vlerësim pozitiv Shqipërisë: Papunësia ra në nivele historike, më shumë vende pune

Më shumë vende të reja pune u krijuan në Shqipëri ndërsa papunësia ra në nivele historie në vitin 2019. Kështu vlerëson Banka Botërore në raportin e fundit periodik për Ballkanin Perëndimor, sipas së cilës, ritmi i rritjes së vendeve të ...

Read More »

E pazakontë/ Çmendet vajza në Tiranë, ngre fustanin në mes të rrugës (Foto)

Një vajzë ka dalë e zhveshur në rrugët e Tiranës gjatë natës së mbrëmshme, duke u filmuar nga kalimtarët e rastit. Vajza ka habitur kalimtarët në rrugën e Barrikadave rreth orës 5 të mëngjesit, kur ka bërë një gjest të ...

Read More »

Ja si dështuan Meta-Berisha të bllokonin paktin me Serbinë! Haradinaj del humbësi më i madh i zgjedhjeve Kurti gati për bisedime me Beogradin

ështon plani i Ilir Metës dhe Sali Berishës për të bllokuar gjetjen e një pakti mes Kosovës dhe Serbisë. Rezultate e zgjedhjeve në Kosovë nxorën fitimtar Albin Kurtin dhe të gjithë tani janë në ethet e koalicionit të ri. Sytë ...

Read More »

Uashingtoni mesazh politikanëve: Do ta shndërrojmë këtë vend nga maja deri në fund, reforma në drejtësi revolucion ndaj të korruptuarve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës u kanë dërguar dje një mesazh të qartë politikanëve të korruptuar se, reforma në drejtësi do të shkaktojë revolucion në radhët e tyre. Duke folur në aktivitetit që u zhvillua dje te godina e “Polit ...

Read More »

Drejtësia ping pong me dosjen Hajdari, Haxhia “shpërthen” ndaj Berishës: Ka kapur gjyqësorin, tenton të më përdorë si mburojë për të mbuluar krimet

Gjyqi ndaj Izet Haxhisë ka marrë një tjetër rrjedhë. Pasi çështja kaloi te Gjykata e Krimeve të Rënda, edhe kjo e fundit është në dilemë nëse çështja duhet të shqyrtohet ose jo. Dje u mbajt seanca e parë në këtë ...

Read More »

Rama paralajmëron: Emrat e ngelur në veting do të përballen të gjithë me drejtësinë

Qeveria është e vendosur për të dërguar para drejtësisë të gjithë ata gjyqtarë dhe prokurorë që kanë ngelur në procesin e vetingut. Pak ditë më parë Bundestagu gjerman e vuri si kusht hetimin e të ngelurve në veting, me qëllim ...

Read More »

Xhivola, Aktori brilant Prokop Mima

Prokop Mima u lind në Durrës, më 7 korrik 1920. Shkollën fillore dhe gjimnazin në qytetin e lindjes. Më pas shkoi për studime jashtë shtetit për farmaceutike. Mima luajti që në shfaqjen e parë, komedine Topazi, që shënoi themelimin e ...

Read More »