LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 4)

Author Archives: Zathur

Si Vitore Tusha manipuloi Gjykatën Kushtetuese, dhe “futi” duart tek faqja zyrtare për të publikuar një listë të pa miratuar

Gjykata Kushtetuese shpërndau të premten një deklaratë në fund të së cilës shkruante se “është duke ndërmarrë të gjitha hapat e nevojshme administrative formale për fillimin e detyrës së tri anëtareve të reja, pas betimit të tyre para Presidentit të ...

Read More »

Nga “Rrëmbeni a.rmët”, tek thirrjet për konsulta, janë të gjitha thirrje për l.uftë

Nga Mero Baze Presidenti ynë ka nisur të hapë llogoret e luftës. Në fillim ka ftuar popullin shqiptar. Në një thirrje të pazakontë në historinë e ndonjë presidenti në botë, presidenti ynë bëri thirrje për rrëmbim armësh dhe ka prodhuar ...

Read More »

Ana e errët: Xhungla shqiptare që zhduku biznesmenin amerikan, për llogari të gruas së Gjin Gjonit

Lucio Suoto është president i International Cruise Duty Free. Kjo kompani amerikane që ai drejton ka fituar një kontratë në Shqipëri, por nuk e zbaton dot. Çështja është sërish në dyert e gjykatave dhe zyrat e larta të qeverisë. “Pas ...

Read More »

Meta letër Bashës, Monit dhe aleatëve: Takohemi para të mërkurës…kam “antivideo përvëluese” për Dvoranin që desh më groposi me videon “fallco” të Priftit

asi futi në ngërç ngritjen e Gjykatës Kushtetuese dhe paralajmëroi të padisë të hënën në Prokurori, kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vendosur të kërkojë takim me të gjithë kryetarët e ...

Read More »

DW: Marsida Xhaferllari, me rekorde korrupsioni! Meta duhej të dekretonte Arta Vorpsin gjyqtare

Të gjitha palët pranojnë që ringritja e Gjykatës Kushtetuese (GJK) duhet bërë një orë e më parë si një nga kushtet në krye të listës me 9 pika të Bundestagut gjerman për vijimin e reformave në Shqipëri. Por mjaftoi këto ...

Read More »

Vitore Tusha pensionistja e Kushtetueses, si vegël qorre e Metës merr atribute që nuk i ka, kundër KED: Emëron dhe vlerëson gjyqtarë

Gjykata Kushtetuese shpërndau të premten një deklaratë në fund të së cilës shkruante se “është duke ndërmarrë të gjitha hapat e nevojshme administrative formale për fillimin e detyrës së tri anëtareve të reja, pas betimit të tyre para Presidentit të ...

Read More »

Pasi thirrjes për të rrëmbyer armët, Metë bën lëvizjen e papritur, thërret ushtarët Lulzim dhe Monika

Në një komunikatë për mediat, zëdhënësi i presidentit Ilir Meta ka njoftuar se “Presidenti Meta do të kërkojë takim me të gjithë kryetarët e Partive Parlamentare që braktisën Kuvendin në shkurt 2019”. Sqarim i Zëdhënësit të Presidentit të Republikës, Tedi ...

Read More »

Nis Kongresi i ri i PS-së, rreth 100 mijë anëtarë do të votojnë për të zgjedhur delegatët e rinj (Çfarë do jetë ndryshe këtë herë) 

Mësohet se procesi i zgjedhjes së delegatëve të Partisë Socialiste ka nisur që në mëngjes. Në 362 qendra votimi, nga ora 08:00 deri në orën 16:00, 103.056 anëtarë të PS-së do të votojnë për të zgjedhur 706 delegatët e partisë ...

Read More »

Aksidentohet këtë mëngjes presidenti i klubit të njohur shqiptar

Presidenti i klubit të futbollit Skënderbeu, Ardjan Takaj dhe bashkëshortja e tij janë përfshirë në aksident mëngjesin e sotëm gjatë kohës që po udhëtonte nga Tirana drejt Durrësit. Automjeti i është përplasur me 3 automjete të tjera, por për fatin ...

Read More »

Metën e tmerron Dvoranin: Gjyqtari vendosi….ta dërgonte pas hekurave për aferën 700 mijë euro, kërkoi ekspertizë nga SHBA

Thellohet skandali me Gjykatën Kushtetuese. Presidenti Ilir Meta ka nisur një sulm të paprecedentë ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Madje dje shkoi deri aty, sa për herë të parë në historinë e vendit paralajmëroi se ...

Read More »