LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 40)

Author Archives: Zathur

“More plehrë”! Bleona Qereti shpërthen në sharje pas pyetjes që i bën Marina Vjollca

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bleona Qereti është e ftuara speciale e puntatës së sotme në “Klanifornia” dhe para nisjes së spektaklit, Marina publikoi një video me momentet më pikante. Video nis me pyetjen e Marinës e cila i thotë ...

Read More »

Emocionuese! Reperi afrikano-shqiptar bën këngë në gjuhën shqipe me rastin e festave të Pavarësisë: Qëndroni tolerantë, keni lënë vendlindjen për një vend të huaj!

Artisti afrikano-shqiptar, Cliqme ka realizuar një projekt muzikor dedikuar shqiptarëve të Shqipërisë dhe Kosovës. Kënga e titulluar është titulluar “Pavarësia”, dhe është sjellë nga reperi i njohur në gjuhën shqipe. Ajo është prezantuar për herë të parë në një komunitet ...

Read More »

Ngritja e SPAK: Zbardhen dosjet e bujshme që kanë hetuar ndër vite 8 emrat që do godasin pushtetarët e korruptuar, nga Gërdeci, te Basha

Javën që vjen pritet të shënohet arritja më e madhe e reformës në drejtësi. Këshilli i Lartë i Prokurorisë nesër do të emërojë tetë anëtarët e Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion, duke i hapur rrugë luftës kundër korrupsionit. Por kush janë ...

Read More »

Ndërkombëtarët dhe mazhoranca plan për të izoluar Ilir Metën, gati të ndryshohet Kushtetuta dhe miratohet ligji për presidentin

Ndërkombëtarët dhe mazhoranca pritet që të ndryshojnë Kushtetutën për të izoluar presidentin Ilir Meta. Ditët e fundit presidenti është hedhur në aksion duke sulmuar ambasadorët, reformën në drejtësi, ndërsa po ashtu ka dalë me idenë e një referendumi. Sjelljet e ...

Read More »

Të martën vendoset fati i Marsida Xhaferllarit: KPA do të vendosë nëse është apo jo magjistratë

Fati i Marsida Xhaferllarit në Gjykatën Kushtetuese do të vendoset të martën e 26 nëntorit nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit. Kjo pasi KPK nuk dha një vendim për të, pasi Xhaferllari nuk e gëzon statusin e gjyqtares. E gjithë ...

Read More »

“E shkatërruan”! Artan Hoxha zbulon detajet e forta nga ‘bëmat’ e Armand Dukës: Si u përdor kompleksi ‘Dinamo’ për të ndërtuar zyrat 9 milionë euroshe, u habit edhe presidenti i UEFA-s!

Gazetari i njohur investigativ, Artan Hoxha në një shkrim në rrjetin social Facebook teksa ka marrë pjesë në një ndeshje të ekipit të Dinamos, ka thumbuar presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka. “FSHF dhe Don Duka shkatërruan kompleksin ...

Read More »

Tedi Blushi, mirë Meta e ka çuar mendjen në drejtim të paditur, por ti pse i shkon pas?!

Për Tedi Blushi kam pasur një respekt si njeri dhe gazetar! Serioz, i aftë, i qetë, njeri me virtyte, një gazetar me emër që të impononte respekt. Shkoi zëdhënës i presidentit Ilir Meta. Të gjithë kishim bindjen se Tedi Blushi, ...

Read More »

A po planifikojnë krijimin e një partie politike Ralf Gjoni dhe Rudina Hajdari?! Publikohet fotoja që ngre dyshimet

Në takimin publik të ‘Nismës Thurje’ që u zhvillua sot në Gjirokastër të pranishëm ishin edhe deputetët e opozitës së re, Rudina Hajdari dhe Ralf Gjoni. Vetë Ralf Gjoni ka publikuar jo pa qëllim në Instagram disa foto nga ky ...

Read More »

Pse po e kërkon Meta referendumin?! Frrok Çupi ‘nxjerr zbuluar’ presidentin: Nuk është e papritur, ka një qëllim!

Pas deklaratave të presidentit Ilir Meta, ku ka kërkuar referendum, ka reaguar analisti Frrok Çupi i cili e shikon propozimin e Presidentit si një gjë aspak të papritur. “Meta është betuar se deri në fund do të krijojë gjëra për ...

Read More »

Rama-Basha ikin jashtë vendit, hapje krahu taktike për radikalizmin e Meta-Berishës

Nga Ardit Rada I vetmi akt i Ilir Metës që çuditi shqiptarët të premten mbrëma ishte nderimi i tij si Duçja teksa vendi pritet të kremtojë 75-vjetorin e Çlirimit. Do të ishte e tepërt të mendosh se përshëndetja me dorën ...

Read More »