LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 48)

Author Archives: Zathur

Aksion i madh policor në Lazarat, arrestohen 4 persona të shpallur në kërkim

Policia e Gjirokastrës ka arrestuar katër persona të shpallur në kërkim, kryesisht për veprat penale të kultivimit të lëndëve narkotike. Mësohet se arrestimet kanë ardhur si pasojë e një aksioni të madh nga policia në orët e para të mëngjesit ...

Read More »

Beteja kundër Bujar Sheshit! Zbardhet dokumenti si prokurori fundosi Ilir Metën për aferën 700 mijë euroshe: Ja provat që nxori për video-skandalin!

Zbardhen provat që vërtetojnë se prokurori Bujar Sheshi, është ai i cili gozhdoi Ilir Metën dhe avokatët e tij për aferën 700 mijë eurosh në videon me Dritan Priftin. Gazeta tregoi një ditë më parë se e gjithë lufta për ...

Read More »

Ambasadorja e re e SHBA me kursin e “armikut” të opozitës së rrugës Donald Lu: Luftë peshqve të mëdhenj përmes SPAK e BKH

Shtetet e Bashkuara të Amerikës duket se nuk do të ndryshojnë kurs sa i takon shfarosje së korrupsionit në vend dhe avancimin e reformës në drejtësi. Prej gati një viti ambasada e SHBA nuk ka një drejtues, ndërkohë që PD ...

Read More »

Nuk e imagjinoni dot shifrën që kap pasuria e Rita Orës dhe Dua Lipës: Renditen ndër më të pasurat në Britani

Të jesh nën 30 vjeç dhe të jesh pjesë e listës së më të pasurëve në Britani është padyshim diçka e madhe dhe dy këngëtaret shqiptare me famë botërore, Rita Ora dhe Dua Lipa, janë pjesë e kësaj liste. Së ...

Read More »

Panë ndeshjen e futbollit me paratë e biznesmenit, gjykata dënon me 9 vite burg 3 gjyqtarët e Apelit Durrës

Gjykata për Krime të Rënda ka dënuar me nga 3 vite burg tre gjyqtarët e Apelit të Durrësit, Kliton Spahiu, Petraq Dhimitri dhe Petrit Çeno dhe dy vite burg biznesmenin Namik Sadiku të akuzuar për korrupsion. Por, për shkak se ...

Read More »

Ndryshimet ligjore: Prokurori i Përgjithshëm nuk ka më kompetenca për hetimin e çështjeve

Zgjedhja e Prokurorit të Përgjithshëm ka qenë një nga përplasjet e forta mes qeverisë dhe opozitës. Deputetja e Partisë Socialiste, Vasilika Hysi, foli dje për zgjedhjen e kryeprokurorit, ku deklaroi se kritikët që kritikojnë Prokuroren e Përgjithshme të Përkohshme, Arta ...

Read More »

Pakti detar i tradhëtisë Basha-Bakojanis i vitit 2009 me Greqinë! PD këmbëngul në faljen e “detit”: Të dërgohet në Hagë, vendimin më pas ta pranojnë të dy vendet

Ish-deputeti i PD Tritan Shehu, shprehet se pakti detar mes Shqipërisë dhe Greqisë duhet të shkojë në gjykatën e Hagës dhe të dy vendet më pas të pranojnë vednimin që do të japë ajo. “Ka një rrugë që të dy ...

Read More »

“Ministri i Jashtëm grek është me origjinë nga Himara”

Ministri i Jashtëm i Greqisë në qeverinë e partisë Demokracia e Re, Nikos Dendias është me origjinë nga Himara, kështu është shprehur zv.ministri i Mbrojtjes Petro Koçi. Koçi tha në emisionin “Repolitix” se Dendias ka rrënjë në Himarë, çka u ...

Read More »

Në mes të Athinës, kush është biznesmeni i njohur që u eliminua me breshëri automatiku

Një atentat i tipit mafioz ndodhi gjatë orëve të paradites së sotme në lagjen “Chaidari” në Athinë. Disa breshëri të gjata ndaj një makinë luksoze “BMW” dhe pak sekonda më pas një person që del i gjakosur prej andej. Kjo ...

Read More »

Çështja e ndryshimit të kufijve, kandidatja e propozuar nga Trump për ambasadore në Tiranë shpreh hapur qëndrimin

Kandidatja amerikane e propozuar nga presidenti Donald Trump për ambasadore në Shqipëri, Yuri Kim ndër të tjera ka folur edhe për ndryshimin e kufijve. Ajo u pyet nga senatorja Jeanne Shaheen rreth deklaratave të kandidatit për kryeministër të Kosovës, Albin ...

Read More »