LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 5)

Author Archives: Zathur

A është larguar rreziku i tërmetit që shkundi vendin? Sizmiologu jep alarmin

Sizmiologu Rrapo Ormeni tha se në orët në vazhdim mund të ketë sërish lëkundje tërmeti në vend, por me një mangnitudë më të ulët se dy lëkundjet e para që u ndjenë në të gjithë vendin. “Ky është një tërmet ...

Read More »

Çfarë shkruajnë mediat e huaja për t.merrin e sotëm në Shqipëri?!

Tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë që ra sot në Shqipëri ka zënë vend dhe në shtypin botëror. Reuters, Daily Express, Global Neës, Business Line, e shumë të tjerë i dhanë hapësirë tërmetit të fuqishëm që shkaktoi dëme të mëdha materiale ...

Read More »

Tërmeti shkaktoi dëme të mëdha e panik! Si duhet të veproni në raste të lëkundjeve të forta?!

Tërmeti që goditi vendin tonë ditën e sotme ka shkaktuar të lënduar, panik te qytetarët si dhe dëme të mëdha materiale. Sipas IGJEUM-it, tërmeti me magnitudë 5.8 Rihter dhe intensitet mbi 7.5 ballë, i lokalizuar 30 km në veri të ...

Read More »

VIDEO / Po jepte lajmet, tërmeti tmerron live gazetaren shqiptare, pamjet po çmendin internetin

Gazetarja shqiptare është tmerruar në momentin që tërmeti i fuqishëm ka tronditur të gjithë Shqipërinë. Siç shihet edhe në videon e mëposhtme, gazetarja Besmira Palushaj po jepte edicionin e lajmeve në “Ora News”, në momentin që i gjithë vendi u ...

Read More »

A është ky tërmeti apokaliptik që parashikoi “Baba Meta”?! Ja çfarë thotë…

Ilir Meta ka nxitur për të mbërritur në Durrës, ku dhe ishte epiqendra e tërmetit që tronditi vendin. I pyetur nëse ky ishte tërmeti apokaliptik që parashikoi pak kohë më parë, “Baba Meta” ka zgjedhur të mos përgjigjet, duke bërë ...

Read More »

Më i forti në 30 vite: Ja çfarë bën Facebook pas tërmetit në Shqipëri!

Pas tërmetit në Shqipëri, Facebook krijoi një grup ku i kërkonte përdoruesve të tregonin nëse janë të sigurtë. Butonat që ofrohen janë “I’m safe” (Jam i sigurtë) dhe “Doesn’t Apply to Me” (Mos e apliko tek unë). Shumë përdorues nuk ...

Read More »

Pas tërmetit të fuqishëm të burgosurit në panik: “Hapini dyert, na nxirrni jashtë, do vdesim këtu!”

Panikun e lëkundjeve të tërmetit që prekën Shqipërinë ditën e sotme i kanë kaluar me panik edhe ata që ndodhen pas hekurave. Të dënuarit sapo kanë ndjerë tërmetin kanë filluar të bëjnë revoltë, të bërtasin dhe të kërkojnë nga rojet ...

Read More »

Manastirliu jep sqarime për tërmetin e fuqishëm: Kanë marrë mjekim 68 persona të lënduar nga lëvizjet në panik!

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka qenë e pranishme sot në Spitalin e Traumës ku ka siguruar se spitalet dhe stafet e urgjencës janë në gatishmëri për të përballuar fluksin e personave që janë lënduar nga tërmeti. Manastirliu tha se ...

Read More »

Panik edhe tek tifozët që ndodheshin tek “Selman Stërmasi”, largohen të alarmuar! Ja si është katandisur stadiumi (Foto)

Veç ndërtesave me shumë kate që janë plasaritur e dëmtuar keq, dëme ka pasur edhe tek “Selman Stërmasi”. Siç shihet nga fotot muret janë dëmtuar ndërsa tifozët që ndodheshin të pranishëm janë larguar në panik. Për shkak të lëkundjeve, edhe ...

Read More »

Tërmeti i fuqishëm tronditi Shqipërinë… Lajmi t.ragjik vjen nga Shkodra, boksieri i njohur gjen v.dekjen

Ndërkohë që e gjithë Shqipëria është tronditur nga tërmeti i fuqishëm, një boksier mjaft i njohur ka gjetur vdekjen e në qytetin e Shkodrës. Boksieri bullgar Isus Velchkov ka rënë pa ndjenja në ring, teksa zhvillohej raundi i pestë i ...

Read More »