LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 50)

Author Archives: Zathur

Lumturohet Meta pas takimit me pikën e tij të dobët: Lidhin besën në “Kullën e Barit” dhe e përcjell malsorçe…lajnë e lyjnë njëri tjetrin

Pas përfundimit të mbledhjes që u zhvillua mes ish Presidentit të Shqipërisë t¨de rrëzuar me revolucion popullorë Sali Berisha dhe Presidentit në largim me ligj dhe Kushtetutë Ilir Meta, që zgjati 30 minuta ku si fokus të diskutimeve kishte krizën ...

Read More »

Avokati Romeo Kara: Fundi i sojit të Metës, perveçse tragjik, është edhe qesharak!

“Qetesia dhe dashuria” e Metes, u shkrine si vesa e mengjesit. Sapo u ndje i rrezikuar, Meta nxorri perseri dhembet e tij të kalbura nga demoralizimi dhe të pafuqishem për të kafshuar. Ben ndaj të tjereve, pikerisht ate qe ndjen ...

Read More »

Kreshnik Spahiu në kujtim të Sokol Olldashin me akuzë të fortë: “Fati i zi” i 4 rivalëve për kryetar të PD!

Si sot 6 vite më parë, u nda nga jeta ish-deputeti i Partisë Demokratike, Sokol Olldashi, teksa po udhëtonte me makinën e tij nga Elbasani drejt Tiranës. Olldashi një nga figurat më të shquara të PD, humbi jetën më datë ...

Read More »

“Mungon tmerrësisht shumë… madje edhe për ata që nuk e deshën”, Astrit Patozi publikon foton nga seanca parlamentare

Si sot 6 vite më parë, u nda nga jeta ish-deputeti i Partisë Demokratike, Sokol Olldashi, teksa po udhëtonte me makinën e tij nga Elbasani drejt Tiranës. Kreu i partisë “Bindja Demokratike” Astrit Patozi, ka kujtuar mikun e tij, ish ...

Read More »

Konspiracioni: Greta Thunberg ka ardhur nga e shkuara për të na shpëtuar (Foto)

Konspiracionistët janë të bindur se Greta Thunberg është një vajzë që “ka udhëtuar në kohë për të na shpëtuar”, pasi në internet po qarkullon një foto e një vajze që i ngjan shumë asaj, e bërë 121 vite më parë. ...

Read More »

Fevziu i “mallëngjyer” për ish deputetët analfabet që braktisën parlamenti! Fyen deputetët e opozitës: Bandë injorantësh, të lexojnë librat e mi para se t’i vini kandidatë herë tjetër!

Gazetari Blendi Fevziu është shprehur i revoltuar për nivelin e deputetëve te opozites në Kuvendin e Shqipërisë. Gjatë debatit të mbrëmshëm në emisionin “Opinion” për mundësinë e shpërndarjes së Parlamentit nga presidenti Meta, Fevziu i kërkoi Luan Ramës, përfaqësuesit të ...

Read More »

Çfarë taksash thua, mo Luli? Shko bli një hartë në pazar!

Nga Shpëtim Nazarko Avazi i Mukës fillloi prapë, do thoshin të vjetrit. Do të ul taksat, thotë kryetari i opozitës. Këtë refren filluam ta dëgjojmë tani dhe do ta dëgjojmë edhe për shumë kohë. Gjene mirë do të thoshin të ...

Read More »

Vazhdon kllouanada e Metës për “dy palë zgjedhje në një ditë”: Sot takim me ish presidentët pensionista

Pas tryezës së përbashkët me Bashën dhe aleatët e tij, Presidenti Ilir Meta do të vazhdojë sot një sërë takimesh me qëllim zgjidhjen e krizës politike në vend. Sot kreu i shtetit do të takohet me ish-presidentët Alfred Moisiu, Bamir ...

Read More »

Përloti mbarë botën me historinë e tij: Babai i Alvin Berishës i surprizon të gjithë me vendimin e papritur për të birin (Foto)

Pas bashkimit të lumtur me babain, jeta e Alvin Berishës ka ndryshuar tërësisht. Në gjirin e familjes ai ka gjetur ngrohtësinë që i mungonte prej kohësh dhe tashëm po eksploron shumë gjëra të reja. Mirëpo babi i Alvinit i ka ...

Read More »

Ja si i’a vodhën 300 mijë euro grabitësit e maskuar si policë: Kontroll, ke strehu të burgosurin! (Video)

Në orët e mbrëmjes së kaluar tre persona janë futur në banesën e Taf Shabanit në Fushë-Milot dhe kanë grabitur një shumë me vlerë 300 mijë euro. Në banesë ndodhej e zonja e shtëpisë dhe pasi janë paraqitur si punonjës ...

Read More »