LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 51)

Author Archives: Zathur

Dështon hakmarrja e Metës ndaj prokurorit që e akuzoi për “bllokun e kuq”: Dy gjykata rrëzojnë akuzat e Sulës ndaj Sheshit për lidhje me Sigurimin

Autoriteti për Hapjen e Dosjeve të ish- Sigurimit të Shtetit ka dalë blof me akuzat ndaj anëtarit të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Bujar Sheshi. Ky i fundit u akuzua se ka qenë bashkëpunëtor i Sigurimit, por duket se ky ...

Read More »

Agim Kajmaku letër kryeprokurores Arta Marku: Greqia më shpalli të pafajshëm, ja vendimi!

Kryebashkiaku i Vorës, Agim Kajmaku, i ka dërguar dje një letër kryeprokurores Arta Marku, pas lajmit të publikuar nga Partia Demokratike, se Prokuroria e Përgjithshme ka arritur në përfundimin që Agim Kajmaku është shtetasi Jorgo Toto, i arrestuar në Greqi ...

Read More »

Jashtë abuzimeve të kazanëve mediatik, vendimin i zbardhur nga gjykata: Për Tahirin s’ka prova që e lidhin me Habilajt

Pavarësisht se nuk ka elemente provues për të mbështetur përgjimet ambjentale të Habilajve, ka prova dhe indicje që tregojnë një situatë marrëdhëniesh apo lidhjesh të qëndrueshme të të pandehurit, Saimir Tahiri me të pandehurin Moisi Habilaj. Kështu shprehet Gjykata e ...

Read More »

Dhuroi 15 mijë euro për nënën e sëmurë, dibranin e “mbysin” mesazhet

Ai ka marrë se fundmi falenderime te shumta ne rrjetet sociale nga shqiptaret ane e mbane botës duke e cilesuar gjestin e tij nje akt te rralle human qe vetem nje njeri me zemer te madhe mund ta beje. Një ...

Read More »

Deklarata e nënës së Kacifas në Bularat, Spartak Ngjela: Në çdo vend të botës do shkonte në burg

Historiania Elena Kocaqi referuar deklaratave të nënës së Kacifas në Bularat, thotë se ato përbëjnë vepër penale. Të njëjtën mendim kishte edhe avokati Spartak Ngjela, i cili u shpreh se në një vend tjetër të botës, me ato deklarata nëna ...

Read More »

Horoskopi ditor, e martë 29 tetor 2019

Dashi Jeni në një fazë të plotë rikuperimi, pavarësisht ndikimit të kundërt të planetit Mars. Me gjasë mund të shfrytëzoni momentin për t’u rikthyer në lojë, për të jetuar dhe për të pasur një eksperiencë të mirë personale. Dashuria mund ...

Read More »

Izet Haxhia merr vendimin e papritur, avokati zbardh detajet

Avokati Idajet Beqiri tha se Izet Haxhia ka paralajmëruar një grevë urie dhe nuk do ta ndërpresë deri sa të lejohet të japë të gjitha deponimet e tij. “Kur ndërpreu deponimet në Prokurori e respektonin shumë mirë, sa filloj sërish, ...

Read More »

“Disa gjëra nuk janë në shitje”! Avokati zbulon prapaskenat e mesazhit të fortë të SHBA-së për Tiranë sot

Avokati Spartak Ngjela ka sqaruar mesazhin e të dërguarës së SHBA-së në Tiranë, Leyla Moses-Ones, gjatë konferencës “Politika amerikane në Ballkanin Perëndimor”, ku tha se “disa gjëra nuk janë për shitje” në Shqipëri. Sipas avokatit, ky reagim erdhi pasi Rusia ...

Read More »

Ylli i famshëm i muzikës Enrique Iglesias valëvit flamurin shqiptar në mes të koncertit në Greqi (Foto)

Enrique Iglesias është një ndër këngëtarët më të pëlqyer nga publiku.Ai është shumë aktiv me koncerte sa një shtet në një shtet tjetër të botës. Së fundmi, Enrique ka kënduar në Selanik të Greqisë, ku ka elektrizuar skenën.Mirëpo, në një ...

Read More »

Baton Haxhiu përplaset ashpër me Buzhalën: Ka qenë mjeku psikiatër! Pranoje, thuaje çfarë ke thënë më herët për Albin Kurtin

Analistë Baton Haxhiu janë përplasur ashpër me njëri-tjetrin. Haxhiu i ka kërkuar ta pranojë publikisht se e ka sulmuar në mënyrë të pazakontë kryetarin e Vetëvendosjes. Pjesë nga debati Baton Haxhiu: Berat ke qenë mjeku psikiatër i Albin Kurtit. Shikojeni ...

Read More »