LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 52)

Author Archives: Zathur

A ia imponon dot Europës përfytyrimet e tij, Emannuel Macron?

Nga Auron Dodi Emmanuel Macroni e përjetoi si fyerje prestigji faktin që macronistja e fortë, Sylvie Goulard, të cilën ai e propozoi për Komisionin Evropian, u refuzua nga Parlamenti Evropian. Pasi shprehu habinë në publik (“dua të marr vesh, çfarë ...

Read More »

Dhimbje e madhe! Ndahet nga jeta Renisi tifozi i vogël i Partizanit

Një lajm shumë i keq për familjen e madhe të Partizanit. Tifozi i vogël, Renis Muça, ka ndërruar jetë pas një lufte 3-mujore për të shpëtuar. 14-vjeçari, tifoz i zjarrtë i kampionëve, u aksidentua në korrik dhe mori dëmtime të ...

Read More »

Çuidira shqiptare: Denoncoi drejtorin e Kadastrës që u shkarkua LIVE nga Rama, qytetari mes të arrestuarve bashkë me ish drejtorin

Qytetari Albert Doda, në janar të këtij viti i ishte drejtuar një emisioni investigativ, për t’u ankuar për Ardian Iljazajn, drejtor i Kadastrës së Durrësit. Doda pretendonte se kishte shkuar 100 herë në zyrat e këtij institucioni, për të gjetur ...

Read More »

“Pika e zezë!”: Kush u jep mësim gazetarëve në Shqipëri?

A e keni dëgjuar ndonjëherë Mark Markun kur merr pjesë në një debat televiziv? A keni lexuar apo dëgjuar ndonjëherë Artan Fugën? I dëgjon, i lexon dhe kupton qartazi se pse gazetaria shqiptare është gremisur në kushtet, ku ndodhet sot. ...

Read More »

Nesër pas mesnate akrepat do të shkojnë 60 minuta pas: Këshilla shëndetësore për ta përballuar në mënyrën më të mirë

Në orën 24 të mbrëmjes së nesërme, akrepat e orës do të zhvendosen 60 minuta mbrapa. Në gjithë vendet e Europës, ora do të ndryshohet në të njëjtin çast, për të patur diell apo dritë një orë më shumë, derisa ...

Read More »

Prapaskenat e dorëheqjes së Joana Qeleshit mikeshës së Argitës dhe avokates së Fazlliç: Kryegjyqtarja 19 muaj nën hetim nga Vetingu!

Kryegjyqtarja e Durrësit Joana Qeleshi ka vendosur të vetëlargohet nga drejtësia me pretendimin e ndjekjes së një stadi të ri në karrierën e saj, duke iu përkushtuar sektorit privat. Po sa i besueshëm është një pretendim i tillë dhe cila ...

Read More »

380 policë 10 qen antidrogë e 2 drone! Si u blindua Porti i Durrësit sot gjatë aksionit “blic”?! Shoqërohen 23 persona (Video)

Një aksion ‘Blic’ është zhvilluar përgjatë ditës së sotme në Portin e Durrësit ku morën pjesë 380 policë të ndihmuar nga dy drone për kontroll nga ajri si dhe 10 qen anti-drogë. Burime për Report Tv bëjne me dije se ...

Read More »

“Negociatat”, ambasadorja gjermane: Forcat politike të tërheqin litarin në një drejtim e të marrin përgjegjësi

Në datat 23 dhe 24 tetor e ngarkuara Federale për Evropën Juglindore, Turqinë dhe Shtetet e EFTA-s në Ministrinë Federale të Punëve të Jashtme, Ambasadorja Susanne Schütz, mori pjesë në Konferencën e OSBE-së për Mesdheun. Krahas kësaj në Ministrinë e ...

Read More »

Dalin emrat e plotë të të a.rrestuarëve të operacionit “Rodoni”: Nga ish-drejtorët tek kryekomunari, juristët e deri tek hartografët

Zbardhen emrat e te a.rrestuarve te operacionit koduar “RODONI”, finalizuar me vënien në p.ranga të 18 personave si dhe janë shpallur në kërkim 3 të tjerë, për goditjen e veprimtarisë k.riminale në fushën e korrupsionit dhe falsifikimit të dokumenteve. Ne ...

Read More »

Minoranca e zhurmshme nuk do të ndalë projektet tona për Tiranën!

“Të gjithë projektet e mira që kanë një konsensus publik nga shumica e heshtur do shkojnë deri në fund”. Ky është premtimi i Kryetarit të Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj teksa siguroi qytetarët se Bashkia e Tiranës është duke punuar ...

Read More »