LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 6)

Author Archives: Zathur

Mbyllet inventarizimi, më 20 dhjetor dosjet e bujshme transferohen te SPAK, Llalla dhe Basha dy emrat e parë “VIP” që do hetohen nga “specialët”

Prokuroria e Krimeve të Rënda dhe prokuroritë e rretheve kanë gati dosjet që do të kalojnë te SPAK. Më 20 dhjetor Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion do të nisë punë dhe urdhri i parë që pritet të nxjerrë kryeprokurori do të ...

Read More »

Rama: Verifikoni tokat-shtet ku do të ndërtohen lagjet e reja, mund të ketë surpriza nga KÇK

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot për të 10 ditën radhazi qeverinë në një mbledhje të jashtëzakonshme, ku në fokus është faza e rindërtimit pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit. Në fjalën e tij kreu i qeverisë tha se puna ...

Read More »

Rrëfimi tronditës! “Një familje e humba komplet”, Sadri Cakoni mes lotësh: Me laps numëroja të vdekurit, jam i mpirë!

Sadri Cakoni, një qytetar nga Thumana i cili humbi mbi 6 familjarë nga tërmeti i fuqishëm që goditi vendin, ka folur me gazetarin e emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” Ferit Lika për dëshpërimin dhe dhimbjen e tij të madhe, nga humbja ...

Read More »

Horoskopi për ditën e sotme, 7 dhjetor 2019

Dashi Sot do të përjetoni emocione të mira, nuk keni pse të shqetësoheni. Beqarët nuk duhet të tregohen të ndrojtur në takimet që do të kenë. Në planin financiar ka përmirësime, por ende nuk jeni në nivelin e kënaqshëm. Demi ...

Read More »

Ja çfarë i bënë shqiptari të atit në avion! Piloti bën ulje të detyruar

Avioni i linjës Tiranë-Romë ka bërë ulje emergjente të Peskara për shkak të një sherri në bord. Sipas Corriere.it avioni me pasagjerë, i nisur në orën 16:45 nga Tirana, është detyruar të bëjë një ulje emergjente në aeroportin e Peskarës, ...

Read More »

Tërmeti, kryeprokurori Çela premton: Hetim me rezultate konkrete

Në Shqipëri, Prokurori i ri i Përgjithsëm Olsian Çela kërkoi sot rezultatet konkrete nga hetimet e nisura lidhur me dëmet e shkaktuara nga tërmeti i 26 Nëntorit, në një numër të madh banesash në Tiranë, Durrës e Thumanë. Ai e ...

Read More »

Rama i shpreh Bufonit në emër të shqiptarëve atë që ndjen vetë: “Juventusi është besim fetar në Shqipëri dhe ti je Papa”!

Edi Rama, njihet nga shqiptarët si tifoz i zjarrtë i skuadrës së Juventus, ndërsa këtë e ka dëshmuar duke mbajtur veshur në publik xhupin me logon e klubit të “Zonjës së Vjetër.”. Shefi i qeverisë ka surprizuar dy fëmijët nga ...

Read More »

VIDEO/ “Policia e Shtetit e mbushur me njerëz me të shkuarën më të zezë”, Agron Tufa flet nga Zvicra: Ju tregoj arsyet pse u largova

Agron Tufa, Drejtori i dorëhequr i Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit në Shqipëri, i tha “Zërit të Amerikës” se kërkoi azil politik në një vend të Europës për shkak të kërcënimeve të shumta ndaj tij që ...

Read More »

Mjaft lehët… shpëtuat! Malli i vjedhur është mëkat të jepet për sadaka zotrinjë “politiqen”

Nga Anri Bala Tërmeti pothuajse u fashit, por frika mbeti! E tashmë njerëzit pas traumës së pësuar, sapo kanë filluar të qetësohen. Mirëpo për dreq dhe për keq, vendit iu shtua raca e “politiqenëve” që tani u erdhi goja. Të ...

Read More »

Petro Koçi jep dëshminë e rëndë nga tërmeti që shkundi Thumanën: “Njerëzit nuk i vrau vetëm tërmeti”

Zv.ministri i Mbrojtjes Petro Koçi nëpërmjet një postimi në rrjete sociale shkruan se është njohur nga afër me situatën në Thumanë që pasi ndodhi tërmeti dhe tregon detaje të gjendjes së mjerueshme. I ndodhur atë ditë në vendndgjarje, Koçi ka ...

Read More »