LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 68)

Author Archives: Zathur

Kryebamirësi Elvis Naçi gdhihet milioner! Imami ble për shuma marramendëse një spital privat dhe fsheh transparencën me qytetarët

Duket se kryebamirësi Elvis Naçi po i hyn biznesit. Së fundmi ai ka investuar në një biznes disa shuma monetare. Nga marrëveshja e nënshkruar mes Elvis Naçit, imam, drejtues i emisionit “Shqiptarët për Shqiptarët”, dhe president i Fondacionit Kulturor Jo-fitimprurës ...

Read More »

Ambasadorja e Francës “kryqëzon” Metën: ”Venecia” mund të ndërhyjë sërish për krizën! Nuk njoh ndonjë vagabond mes nesh

Christina Vasak, ambasadore e Francës në Shqipëri, në një intervistë ekskluzive për ABC News shprehet se Gjykata Kushtetuese duhet të jetë në majë të piramidës gjyqësore dhe në çdo sistem gjyqësor. Sipas saj është një boshllëk në sistemin gjyqësor shqiptar ...

Read More »

“Nuk ka burrë nëne që ta presë i pashqetësuar të hënën”! Patozi ironizon Metën: Jam që tani me Presidentin që thotë se …

Astrit Patozi, ka reaguar përmes një postimi ne facebook, pas deklaratës së Presidentit Meta i cili njoftoi se do të propozojë të hënën ide konkrete për Referendumin. “Presidenti i Republikës duhet falenderuar sinqerisht që na e dha pushim deri të ...

Read More »

“Grup i strukturuar”! Meta me Blushin e tij vazhdon të deliroi edhe kur e grushtojnë ndërkombëtarët: Drejtojuni vetë Venecias!

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi, ka reaguar sërish pas deklaratave të ndërkombëtarëve në Tiranë se Shqipëria duhet t’i drejtohet Komisionit të Venecias për zgjidhjen e ngërçit në ngritjen e Gjykatës Kushtetuese. Përmes një mesazhi në “Facebook”, zëdhënësi i ...

Read More »

“Der Spiegel”: Aleksandër Vuçiç do flasi edhe për Shqipërinë dhe MV-në në takimet me Emmanuel Macron

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut do të përfaqësohen prej tij në takimet që do zhvillojë me presidentin e Francës, Emmanuel Macron. Ky konfirmim vjen nga vetë Vuçiç, i cili foli në një ...

Read More »

Si ndryshoi jeta e Rudinës?! Planet për një familje të madhe dhe xhelozia e bashkëshortit… Nga deklaratat për Aleksin tek lidhja me Mark Frrokun

Ajo që nisi si një dashurie e madhe mes Rudinës dhe Aleksit, mori fund brenda tre vitesh. Foto romantike, deklarata dashurie e gjithçka tjetër u fshi, kur aktorja nisi një lidhje të re me ish-deputetin Mark Frrokun. Rudina Dembacaj spikati ...

Read More »

Humbi motrën në aksident tragjik të Llogaras! Deputeti i PS bënë dedikimin prekës: U bënë 30 vjet pa u parë, por…

Deputeti socialist, Alket Hyseni, ka prekur zemrat e shqiptarëve me mesazhin e ndjerë për motrën e tij, të cilët zbulon se e ka humbur në aksidentin tragjik të 22 nëntorit 1989, në Himarë. Në këtë aksident mbetën të vdekur 23 ...

Read More »

Referendum… nuk e ka në dorë Meta! Topi rendit problemet: Politika ka qëllime të tjera, Meta nuk mund ta shpërndajë Parlamentin

Ish-Presidenti Bamir Topi komentoi në emisionin “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa, në News24, zhvillimet e fundit politike, ku palët po përplasen ashpër për procesin e përzgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Për ish-Presidentin Topi është absolutisht e papranueshme që ...

Read More »

I’u “sul” SHBA-së dhe sulmoi ashpër ndërkombëtarët! Zef Brozi nxjerr zbuluar Ilir Metën: Zbulon prapaskenat e rënda

Presidenti Ilir Meta ka qenë tepër i ashpër me ndërkombëtarët, pasi disa prej ambasadorëve i ka cilësuar si palaço dhe të korruptuar që mbrojnë Edi Ramën. Lidhur me këto reagime të forta të Metës, ish-kryetari i Gjykatës së Kasacionit, Zef ...

Read More »

DASH i përgjigjet Ilir Metës, paralajmëron se e ka vënë në monitorim!

Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar për të parën herë pas sulmeve dhe akuzave që presidenti Ilir Meta ka nisur ndaj ambasadës amerikane. Të enjten kreu i shtetit kaloi caqet, duke deklaruar se rruga e Elbasanit të çon në Xibrakë, ...

Read More »