LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 7)

Author Archives: Zathur

Tërmeti, kryeprokurori Çela premton: Hetim me rezultate konkrete

Në Shqipëri, Prokurori i ri i Përgjithsëm Olsian Çela kërkoi sot rezultatet konkrete nga hetimet e nisura lidhur me dëmet e shkaktuara nga tërmeti i 26 Nëntorit, në një numër të madh banesash në Tiranë, Durrës e Thumanë. Ai e ...

Read More »

Rama i shpreh Bufonit në emër të shqiptarëve atë që ndjen vetë: “Juventusi është besim fetar në Shqipëri dhe ti je Papa”!

Edi Rama, njihet nga shqiptarët si tifoz i zjarrtë i skuadrës së Juventus, ndërsa këtë e ka dëshmuar duke mbajtur veshur në publik xhupin me logon e klubit të “Zonjës së Vjetër.”. Shefi i qeverisë ka surprizuar dy fëmijët nga ...

Read More »

VIDEO/ “Policia e Shtetit e mbushur me njerëz me të shkuarën më të zezë”, Agron Tufa flet nga Zvicra: Ju tregoj arsyet pse u largova

Agron Tufa, Drejtori i dorëhequr i Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit në Shqipëri, i tha “Zërit të Amerikës” se kërkoi azil politik në një vend të Europës për shkak të kërcënimeve të shumta ndaj tij që ...

Read More »

Mjaft lehët… shpëtuat! Malli i vjedhur është mëkat të jepet për sadaka zotrinjë “politiqen”

Nga Anri Bala Tërmeti pothuajse u fashit, por frika mbeti! E tashmë njerëzit pas traumës së pësuar, sapo kanë filluar të qetësohen. Mirëpo për dreq dhe për keq, vendit iu shtua raca e “politiqenëve” që tani u erdhi goja. Të ...

Read More »

Petro Koçi jep dëshminë e rëndë nga tërmeti që shkundi Thumanën: “Njerëzit nuk i vrau vetëm tërmeti”

Zv.ministri i Mbrojtjes Petro Koçi nëpërmjet një postimi në rrjete sociale shkruan se është njohur nga afër me situatën në Thumanë që pasi ndodhi tërmeti dhe tregon detaje të gjendjes së mjerueshme. I ndodhur atë ditë në vendndgjarje, Koçi ka ...

Read More »

Mbërrin letërporosia nga Italia për Valdrin Pjetrin, pritet arrestimi i ish-kryebashkiakut të Shkodrës

Mbërrin letërporosia nga Italia për ish kryetarin e Bashkisë Shkodër Valdrin Pjetri. Pritet që Pjetri të merret i pandehur për fshehje për gjendjen gjyqësore, pasi Gjykata e Firences e shpalli fajtor. Tre muaj pas dorëheqjes së tij, pas publikimit të ...

Read More »

VIDEO/ Vdes masoni i parë shqiptar, njeriu që politikanët shqiptarë i ofruan miliona euro: Rama dhe Nano kërkuan akses, nderi që donte Basha

Maksim Zotaj, i njohur si masoni shqiptar, është ndarë nga jeta. Lajmi është bërë i ditur nga njoftimet e publikuara në rrjetet sociale nga njerëz të afërm të të ndjerit. Zotaj është vetëdeklaruar si masoni i parë shqiptar dhe në ...

Read More »

ONM fundos Besim Hajdarmatajn: Kërkon shkarkimin e prokurorit! Zbulohet si pushoi hetimet për disa grupe kriminale

Ndërkombëtarët “kërkojnë” kokën e Besim Hajdarmatajt. Kur të gjithë prisnin që të fundosej gjatë vetingut, Hajdarmataj doli i pastër në kriterin e pasurisë dhe të figurës, duke u konfirmuar në detyrë. Por ONM ka mbetur i pakënaqur nga vendimi i ...

Read More »

Shpërthen skandali: Ilir Meta dhe Vitore Tusha fusin Marsida Xhaferllarin në KED në shkelje flagrante, anëtarja pa mandat bën ligjin në Kushtetuese

Shpërthen skandali me shortin për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi. Dje në ambientet e Presidencës u mbajt ceremonia për të zgjedhur 11 anëtarët e rinj të KED dhe anëtarët zëvendësues, ku nuk kanë munguar surprizat. Edhe pse sytë ishin te ...

Read More »

Kalon në 19 Dhjetor! Në ligjin e anti-shpifjes, klauzolë të veçantë për gjendjen e jashtëzakonshme

“Në seancën e 19 Dhjetorit duhet të përcaktojnë një klauzolë në ligjin anti shpifje që besoj do të hyjë në 19 Dhjetor. Shpifja në gjendjen e jashtëzakonshme është e dënueshme, duhet të jetë e super dënueshme. Lajmet e rreme dhe ...

Read More »