LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 70)

Author Archives: Zathur

FBI-ja nis hetimet për 39 k.ufomat e gjetura në kamionin që transportonte emigrantë

FBI-ja britanike NCA (National Crime Agency) përfshihet në hetimet e ethshme për të zbuluar se kush organizoi trafikimin e 39 persona të gjetur të v.dekur brenda një kamioni frigoriferik. Mësohet se mjeti ka hyri nga Uellsi, por ende mbetet e ...

Read More »

Artan Hoxha zbulon lidhjet e “kokës” së celulës t.erroriste në Shqipëri: Ka lidhje me biznesmenë e politikanë me influencë

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka reaguar me detajet e rënda që dolën për shkatërrimin e celulës t.erroriste që vepronte në Shqipëri. Hoxha ka publikuar detaje për ‘kokën’ e grupit, që sipas Ardi Veliut, ishte turku Abdulselam Turgut. Gazetari hedh dritë ...

Read More »

Rudina Hajdari dhe Ralf Gjoni: Brenda nëntorit shpalosim propozimet tona për Reformën Zgjedhore

Kryetarja e grupit demokrat Rudina Hajdari dhe Ralf Gjoni në një intervistë për Report Tv shprehen se shumë shpejt, brenda nëntorit opozita do të publikojë draftin e saj për ndryshimin e sistemit zgjedhor, ndërsa nuk heqin dorë nga kushti se ...

Read More »

Pas deklaratës së SHBA për l.uftë, Rusia dërgon ushtrinë në kufirin mes Sirisë e Turqisë

Forcat ruse kanë filluar të vendosen në zonën kufitare mes Turqisë e Sirisë si pjesë e marrëveshjes për largimin e forcave kurde nga ky rajon. Marrëveshja u arrit mes presidentit rus, Vladimir Putin, dhe homologut të tij turk, Rexhep Erdogan. ...

Read More »

T.ronditet Anglia, gjenden k.ufomat e 39 emigrantëve brenda një kamioni frigoriferik

Anglia është t.ronditur sot nga një ngjarje që ka shokuar opinionin publik. Bëhet fjalë për gjetjen e 39 k.ufomave brenda një kamioni i cili ka hyrë ngë Angli nga Uellsi. Policia e Essex ka ngritur një qendër të posaçme për ...

Read More »

Mos hapja e bisedimeve, gabim historik. Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut bashkojnë grupet e mëdha politike në PE

Nga Taulant Balla Grupet Parlamentare të Parlamentit Europian depozituan mocionet e tyre mbi draft-rezolutën për fillimin e bisedimeve për anëtarësim të Shqipërisë🇦🇱 dhe Maqedonisë së Veriut🇲🇰 me BE🇪🇺. Qartazi në mocionet e depozituara theksohet zhgënjimi i grupeve më të mëdha ...

Read More »

Si u lirua nga Gjin Gjoni, t.rafikanti që sot kërkohet për t.errorizëm

Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu doli ditën e sotme për të thënë se ishte zbuluar një celulë t.erroriste, të cilët në 2018 kishin pasur si qëllim të kryenin akt t.errorist ndaj muhaxhedinëve. Një emër i rëndësishëm, për të ...

Read More »

Letërsia ka një kufi që nuk duhet kaluar, por Handke e bëri

Duke iu referuar polemikave lidhur me Peter Handke, nobelistin austriak që është i njohur për lidhjet e tij me Slobodan Milosheviçin, Kadare deklaroi se ai bie dakord me shumë kritikë të tjerë që kundërshtuan marrjen e këtij çmimi nga ana ...

Read More »

McAllister: Macron është përgjegjës për bllokimin e negociatave, duhet ta sqaroj pse?!

“Europa nuk mund ta forcojë pozicionin e saj në arenën ndërkombëtare nëse një shtet anëtar të jetë në gjendje të bllokojë çdo vendim të politikës së jashtme”, deklaroi David McAllister në një intervistë për EURACTIV. David McAllister, kryetar i Komitetit ...

Read More »

Erjon Braçe nxjerr blof me një video Andi Bushatin: Kush genjen tani, zotria, zoterinjte, une, ti-ju?!

Zevendeskryeministr Erjon Braçe ka replikuar me gazetarin Andi Bushati, pas nje shkrimi te ketij te fundit, duke i cituar reagimet e djeshme nga BE per negociatat me Shqiperine qe shprehen qarte se ai vendim ishte per shkak te perplasjeve brenda ...

Read More »