LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 71)

Author Archives: Zathur

SHQUP-i kërkon v.iktima! Pampuri vrapon për ta “gjetur” një: “E v.rau policia e Edi Ramës dhe Sandër Lleshit!” Pas 1 ore…Z.Mahmut është gjallë dhe mirë me shëndet, jam e lumtur që mashtrovai! Informova gabim

Paftyrësia dhe poshtërsia e ketij llum që ka uzurpuar opozitën duhet ndëshkuar edhe ligjërisht por edhe me çdo menyre tjetër . Janë këto palaço dhe soj i tyre politik që u tallen mwe banorët e Astirit dhe kurrë nuk i ...

Read More »

Njihuni me “bullgaro-gjermanen” që krijoi firmën e madhe piramidale: Mashtroi milionerët dhe u zhduk me 3.5 miliardë dollarë!

Me zjarrin që dilte nga skena, muzikën e lartë dhe turmën që ulërinte, sallat e mbushura plot të jepnin idenë e një koncerti rroku më tepër se sa të një konference ekonomike. Pastaj, kur mijëra sy ishin fiksuar tek ajo, ...

Read More »

Çim Peka: Ardit Gjerbrea paguhet 180 mijë euro për inaugurimit e stadiumit! Reagon këngëtari

Çim Peka shkruan në portalin e vet, se Ardit Gjebrea do të paguhet 180 mijë euro, për të kënduar tre këngë gjatë ceremonisë së inagurimit të stadiumit “Air Albania” gjatë ndeshjes Shqipëri-Francë. Gjë që është mohuar nga ky i fundit. ...

Read More »

“Raketat” që presidenti, “Zonja e Parë” dhe PD kanë drejtuar ndaj SHBA-së

Nga Frrok Çupi Pyetje kryesore është: Pse vallë kthehen po këtu, te një godinë e vjetër si barakë e periudhës së mbretit Zog, dhe këtu e ngrenë luftën kundër Amerikës?… A nuk kishim një periudhë bajagi të gjatë që nga ...

Read More »

Talllje pa fund për “mbrojtësit” e Astirit nga Balliu deri te Lulziu! “Çfarë ka ndodhur tek Astiri sepse isha në gjumë”

Klevis Balliu, njeriu që identifikohet prej një viti për bllokimin e rrugës tek “Astiri”, sot në mëngjes nuk ka qenë prezent kur nisën prishjet e objekteve të paligjshme. Ai tha se kishte ngecur në trafik, ndaj nuk ndodhej aty. Kaq ...

Read More »

Braçe i përgjigjet menjëherë Bashës për Astirin: “Lylzimi që është parelli i madh t’iu paguajë shtëpinë sa vilën e tij të luksit!”

Zv. kryeministri Erion Braçe ka reaguar pas deklaratave të kryedemokratit Lulzim Basha i cili tha se banorët e Astirit nuk janë dëmshpërblyer për banesat e tyre. Braçe tha se vetëm për 8 objekte në lotin e parë janë paguar 148 ...

Read More »

Horoskopi ditor, e martë 12 nëntor 2019

Dashi Parashikohet një situatë premtuese, edhe pse ka shumë gjëra që doni që ti kapërceni. Nëse dikush do ua harxhojë kohën kot, mund të acaroheni. Jeni shumë të besueshëm në këtë periudhë si në dashuri edhe në miqësi. Demi Duhet ...

Read More »

Trafik i rënduar pas përplasjeve në “Astir”: Policia Rrugore e Tiranës njoftim

Policia Rrugore e Tiranës ka bërë një njoftim lidhur me situatën e qarkullimit pas situatës së krijuar në zonën e “Astirit”. Policia njofton se ka bllokuar përkohësisht lëvizjen në të dy krahët e Unazës së Re, deri në përfundim të ...

Read More »

Thaçi takon Macron në Paris: Kosova është e gatshme për Marrëveshje të Paqes

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pasur një takim bilateral me Presidentin e Republikës së Francës, Emmanuel Macron, me të cilin ka biseduar për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, si dhe për perspektivën euroatlantike të Kosovës dhe rajonit ...

Read More »

Përfundon bllokimi 2 vjeçar i Unazës: Prishen ndërtimet te Astiri

Nisi sot në mëngjes prishja e të gjitha ndërtimeve të kompensuara te zona e Astirit, të cilat i hapin përfundimisht rrugën realizimit të projektit për Unazën e Madhe, që do të çlirojë Tiranën nga trafiku. Punonjësit e IKMT-së kanë filluar ...

Read More »