LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 72)

Author Archives: Zathur

Komisioni i Jashtëm në Senatin Amerikan miraton emërimin e diplomates, Yuri Kim zyrtarisht ambasadore e SHBA në Tiranë

Komisioni i Senatit për Marrëdhënie me Jashtë miratoi dy ditë më parë emërimin e diplomates Yuri Kim për postin e ambasadores së Shteteve të Bashkuara në Shqipëri. Për t’u bërë zyrtar emërimi i saj duhet të miratohet nga Senati. Komisioni ...

Read More »

Tërbohet Ilir Meta: Akuzon ambasadën amerikane se është kthyer në rrugë për trafikun e k.okainës, diplomatët i cilëson palaço e hipokritë

Afrimi i SPAK dhe vendosmëria e mazhorancës për ta shkarkuar nga detyra, duket se e kanë çorientuar presidentin Ilir Meta. Çdo ditë që kalon sulmet e tij ndaj qeverisë, reformës në drejtësi dhe veçanërisht ambasadave po shtohen. Por dje presidenti ...

Read More »

Lirimi i paprecedent i Florenc Çapjas dhe Marjus Çelës! Policia “shpërthen” ndaj gjykatës: Vendime jo të ligjshme, inkurajoi k.rimin

Policia e Shtetit ka bërë një reagim të fortë ndaj organeve të drejtësisë pas lirimit të dy personazheve të njohura të botës së krimit në qytetin e Elbasanit. Një ditë pasi Gjykata e Elbasanit vendosi të lirojë nga burgu Florenc ...

Read More »

Meta i çoroditur nga shkarkimi humb toruan: “Numëron” live paratë, këto janë pamjet që po qarkullojnë me shpejtësi (Video)

Kamerat kanë kapur një moment të veçantë sot nga dalja e Presidentit të Republikës Ilir Meta nga Presidenca. Gjesti i cili po çmend rrjetin është momenti kur kreu i shtetit, i cili mesa duket ka qenë në siklet, teksa fliste ...

Read More »

Ilir Metës i del situata nga kontrolli, shihni çfarë po ndodh me presidentin pasi u shpalli ‘luftë’ ndërkombëtarëve: Ose revolucion, ose grusht shteti. Të dyja mundet ti provosh

Tedi Blushi, zëdhënës i Presidentit, është shantazhuar nga një ambasadë e huaj në Tiranë. Është presidenti Ilir Meta që konfirmon se zëdhënësi është shantazhuar për të tërhequr brenda 30 minutave një postim të bërë në “Facebook”. Por kjo deklaratë është ...

Read More »

“S’merrem me prova rrugësh”! Vasjari dhe Minxhozi i bëjnë “dush” Fatos Lubonjës

Analisti ArjanVasjari, është përplasur ashpër me Fatos Lubonjën lidhur me faktin nëse duhet t’i quajmë politikanët dhe njerëzit e drejtësisë të korruptuar apo kriminelë. Pjesë nga debati: Vasjari: Nëse ne do të vazhdojmë të bëjmë seanca gjyqësore në studio, ne ...

Read More »

Horoskopi ditor, e Premte 22 Nëntor 2019

Dashi Do të ndjeni dëshirën për të rikuperuar kohën dhe terrenin e humbur në raport me partnerin/en. Kërkohen konfirmime por edhe sfida të reja në lidhjen në çift. Demi Mëngjesi i kësaj të premteje mund të shënojë një kthesë të ...

Read More »

A e ka lënë me pasoja Spaçi Tosin? Sulmon Amerikën dhe jep alarmin: Metën po e eleminojnë!

Fatos Lubonja shprehet se për të gjithë ata shqiptarë që duan të jetojnë në një vend të lirë, “eleminimi” i presidentit Meta nga mazhoranca është alarm i madh. Në emisionin “Real Story”, Lubonja ka thënë se është gabim shprehja “po ...

Read More »

Damir Fazlliç i ‘heq vizën’ kreut të PD, mbështet Bregun: Kryetarja e ardhshme e PD, “Basha ik”

Miku i Sali Berishës në qeverisje, Damir Fazllic, ka komentuar sot takimin e Partive Popullore Europiane. Por Fazllic ka zgjedhur të postojë fotot e Majlinda Bregut në takim me Joseph Daul dhe Merkel, dhe jo ato të Bashës. Ai shkon ...

Read More »

“Venecia” për Kushtetuesen: Precedentet për betimet në Kirgistan e Gjeorgji, Arta Vopsi mund të betohet para vetë Gjykatës

Mënyra se si Arta Vorpsi mori vendin e gjykatëses kushtetuese përmes mekanizmit zhbllokues e më pas betimi i saj përpara një notereje në kundërshtim me nenin 129 të kushtetutës, është njëra anë e medaljes, e krizës ku është futur kjo ...

Read More »