LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 79)

Author Archives: Zathur

Jari shpjegon pse është dakord me Metën kundër Gjykatës Kushtetese

Pas debatit që Meta po provokon për të delegjitimuar ngritjen e Gjykatës Kushtetuese, duke zgjedhur, përveç dy anëtarëve që janë zgjedhur nga Presidenca edhe gruan e Alibeajt, Jari vedosi të sqarojë demokratët pse duhet të mbështesim Metën. Të dashur demokratë! ...

Read More »

Arta apo Marsida, është si pyetja: 30 qershori apo 13 tetori?!

Nga Mero Baze Mos u lodhni të kuptoni debatin ligjor që tenton të prodhojë ilir Meta pasi ai më të qartë se sa Kushtetutën ka objektivin e vet. Objektivi i vet ka të bëjë me mos ngritjen e Gjykatës Kushtetuese. ...

Read More »

Ambasadorja franceze: Nuk jemi kundër hapjes së negociatave por thjesht kemi një qasje të re për funksionimin e BE-së! “Shengeni ballkanik” është i mirëpritur nga BE

Ambasadorja franceze Christine Vasac gjatë një vizite në Korçë u pyet mbi metodologjinë e zgjerimit që po përdor Franca. Vasac tha se Makron ka folur qartë, ndërsa shtoi se Franca nuk është në parim kundër integrimit të mëtejshëm të Shqipërisë. ...

Read More »

Vajza e “Xha Beqos” rrëfen fundin tragjik të aktorit: U sëmur pas burgosjes së vëllait, ja si e lanë të vdiste

“Aha, ti je Aksinja, si te ‘Doni i qetë’ i Shollohovit. Bravo, bravo, më emocionove!”. Ajo ishte vetëm 6 vjeç, sapo kishte interpretuar në piano para një delegacioni të huaj, kur dy duar të ngrohta e përkëdhelën për ta uruar. ...

Read More »

Inagurimi i stadiumit të ri, merr vlersime nga tifozët shqiptar

“Air Albania Stadium” ka hapur sot dyert për të pritur për herë të parë sportdashësit shqiptar. FSHF- ja kishte vendosur që para ndeshjes zyrtare me Francën që do të zhvillohet më datë 17 nëntor, të kryente një ndeshje testuese e ...

Read More »

“Doktor, ta gëzoç 8 nëntorin”! Sali Berisha, komunist qysh 21 vjeç, i pranuar më 8 nëntor 1968… 22 vjet sekretar i PPSH e 23 vjet i PD

Kontribut me 29 vjet spiun sigurimi/ Ribotim i shkrimit të “PAMFLETI”, datë 8 nëntor 2018; si kujtesë për ata militantë e qendrestarë të PD, që vazhdojnë të besojnë edhe pas 30 vitesh, se diktaturën në Shqipëri e përmbysi vizitori i ...

Read More »

VIDEO/ Vjen sinjali i parë i dimrit në Tropojë, Kukës e Korçë, bora zbardh malin e Gjallicës, Gramozit e Valbonës

Në Kukës, Tropojë dhe Korçë ka ardhur sinjali i parë i futjes se stinës së dimrit. Temperaturat e ulëta të cilat kanë karakterizuar motin përgjatë ditëve të fundit kanë sjellë reshjet e parë të dëborës në lartësitë mbi 1000 metra ...

Read More »

Kosova po vetëpërjashtohet nga lëvizja e lirë në Ballkanin Perëndimor: Shqipëria s’ka ndërruar qëndrim ndaj Serbisë!

Tre liderët e Ballkanit Perëndimor, kryeministri Edi Rama, ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe presidenti serb, Aleksandër Vuçiç kanë dalë në një konferencë për shtyp pas Samitit të Ohrit në kuadër të ashtuquajturit “Mini Shengeni Ballkanik”. Gjatë fjalës ...

Read More »

Rama: Nuk e di kush e pagëzoi “mini-Shengen”…Wester Balkan Schengenin?! Jam 198 cm s’jam ndierë ndonjëherë “mini”!

Kryeministri Edi Rama në konferencën e përbashkët për shtyp në Ohër, në kuadër të projektit për Shengenin Ballkanik, tha se me batutë se kjo nisëm nuk duhet të quhet “mini Shengen”, se nuk është ‘mini’, por është Wester Balkan Schengen. ...

Read More »

Rama: Mjaft më! Ne jemi lagja më e varfër e Evropës ku qytetarët kanë “pirë” kaq shumë alkool duke pritur integrimin në BE!

Kryeministri Edi Rama theksoi se Evropa është një klub interesash dhe se Ballkani nuk duhet të presë zgjidhjen e problemeve të saj por të krijojë lehtësira në lëvizjen brenda rajonit. Gjatë fjalës së tij në konferencën e përbashkët për shtyp ...

Read More »