LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 8)

Author Archives: Zathur

Liverpool dhe Napoli kualifikohen në 1/8 e finales në Champions League

Janë mbyllur dy sfidat e orës 18:30 në Champions League, të vlefshme për Grupin E. Liverpool udhëtoi në transfertë përballë Salzburg dhe kjo ndeshje ishte shumë delikate për ta. Salzburg luftoi shumë dhe besoi deri në fund për të arritur ...

Read More »

Vajza e Linda Ramës fiton gjyqin ndaj Zhejit, Pekës shpifësirave: Ndëshkohen me gjobë dhe përgënjeshtrim të lajmit

Rea Xhillari ka fituar betejën ligjore me Artur Zhejin, Çim Pekën dhe pesë portale të tjera, që shpifën ndaj jetës së saj private. Artur Zheji, që drejton protalin 360 gradë, Syri.net Standart.al, Telegraf.al, “Jeta os qejf” dhe Fax News e ...

Read More »

Nisin hetimet për ilaçin më të përdorur të diabetit: Mund të shkaktojë kancer

Një ilaç për diabetin COMMON po hetohet për një agjent të mundshëm shkaktues të kancerit, është zbuluar. Metformina, e cila përdoret gjerësisht për të trajtuar diabetin tip 2, mund të përmbajë nivele potencialisht të rrezikshme të kancerogjenit N-Nitrosodimethylamine. Administrata Federale ...

Read More »

Ish – deputetët e PD bëhen “gardh” për të shpëtuar Salianjin, presion trupit gjykues para seancës

ldo Bumçi, , Bardh Spahia, Agron Shehaj, Klevis Balliu, Edmon Spaho, etj janë parë të revoltuar në mbrojtje të kolegut të tyre Ervin Salianji. Presioni i PD-së ndaj trupit gjykues nuk vjen veç për të mbrojtur ish ligjvënësin Saliani por ...

Read More »

“Babalja” fundos Salianjin, Prokuroria kerkon 1 vit e 6 muaj burg për ish- deputetin

Prokuroria ka dhënë pretencën për ish ligjvënësin Ervin Saliannji i cili akuzohet për fabrikimin e çështjes ”Babalja”, e cila trazoi jetën politike në vend. Prokuroret që lexuan pretencën Genc Qano dhe Kolë Hysenaj, ndër të tjera kanë kërkuar sot 1 ...

Read More »

Agron Tufa: Tani do t’i them gjërat troç: U kërkova ndihmë Ambasadave por më injoruan

Në fillim të dhjetorit u bë e ditur, fillimisht nëpërmjet mediave sociale, se Agron Tufa, deri para pak kohësh drejtor i Institutit të Studimeve të Krimeve të Komunizmit (ISKK), së bashku me të shoqen dhe pesë fëmijët e tij të ...

Read More »

KPK konfirmon dhe dërgon për procedim prokuroren e Durrësit, Anita Jella

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi të martën të konfirmojë në detyrë drejtuesen e Prokurorisë së Durrësit Anita Jella, por e dërgoi atë për procedim disiplinorë dhe kërkoi që problemet në dy dosje, përfshi atë për hetime në Kadastrën e ...

Read More »

Plaku i “dixhital” flet përçartë…u lutet ndërkombëtarve imagjinarë: Ndëshkojeni kreun e narkoshtetit shqiptar Edvin M.afia urdhëroi falangat e tij të KÇK të dënojnë Salijaranin

Sali Berisha ka reaguar pasi Prokuroria kërkoi 1 vit e 6 muaj burg për Ervin Salianji, në kuadër të çështjes “Babale”. Berisha u bën thirrje ndërkombëtarëve që të “ndëshkojnë ashpër kreun e narkoshtetit shqiptar për këtë akt kriminal që shkel ...

Read More »

Braktisi burrin mekanik për Mark Frrokun: “Ka lezet nuse deputeti”! Fansat ngacmojnë Rudina Dembacajn

Rudina Dembacaj postoi një ditë më parë një foto ku shfaqej në spital, teksa po merrte një serum. Ajo nuk zbuloi se çfarë kishte, thjesht tregoi krahët që i kishte të nxira. Por sot duket se aktorja e njohur e ...

Read More »

Berisha sulmon rëndë kryeministrin Rama: Rama ka poshtëruar të gjallët dhe ka fyer të vdekurit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar sërish kryeministrin Edi Rama dhe ka ngritur alarmin për mënyrën e dëmshpërblimit të familjeve që patën viktima nga tërmeti shkatërrimtar. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Berisha thekson se Rama ka poshtëruar të gjallët dhe ka ...

Read More »