LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 80)

Author Archives: Zathur

U përfol se u ndanë! Çiljeta i qetëson të gjithë, e thotë me gojën e saj: Jemi shumë mirë të dy

Edhe pse sapo ka publikuar këngën “A je mirë”, bashkëpunim me Esto, Çiljeta ka zgjedhur të jetë e rezervuar në daljet e saj televizive por këtë të shtunë u bë pjesë e “Shiko Kush LUAN” nga Luana Vjollca. Prej kohësh ...

Read More »

Ola Bruko largohet nga emisioni, reagon ashpër Artan Kristo: Paraja po “hedh tuç” gazetarinë! Si ndikoi Elvis Naçi?!

Nga drejtimi i emisionit “Shqiptarët për Shqiptarët është larguar moderatorja Ola Bruko. Gazetari Artan Kristo ka treguar se Elvis Naçi ka blerë kohën televizive dhe se i vendos vetë rregullat për emisionin. “Arsyeja është fare e thjeshtë. Sipas të dhënave ...

Read More »

Angela Martini: Martohesh me një grua shqiptare dhe përfiton një infermiere, pornostare…

Prej kohësh flitet për një divorc të mundshëm mes modeles shqiptare Angela Martini dhe bashkëshortit të saj, milionerit Dragos Savulescu, që u dënua me pesë vite burg pas disa problemeve ligjore me shtetin rumun. Modelja që hoqi dorë nga profesioni ...

Read More »

Makina shpërthen në flakë pasi përplaset me maunen, në tunelin Elbasan-Tiranë, vdes vëllai i Blerina Gjylametit

Një aksident tragjik që ka lënë pas një viktimë ka ndodhur në aksin Elbasan -Tiranë. Viktimë ka mbetur shoferi i automjetit tip Seat i cili dyshohet se ka bërë një parakalim të gabuar dhe si pasojë është përplasur me një ...

Read More »

Refuzimi i negociatave, Alex Soros jep mesazhin e rëndësishëm

Alexander Soros, djali i filantropisit të njohur, themeluesit të Fondacionit të Shoqërisë së Hapur ka reaguar pas refuzimit që Shqipëria, por edhe Maqedonia e Veriut morën për negociatat në BE. Soros ka shkruar se Europa i paragjykon shqiptarët dhe se ...

Read More »

Paskan mbetur ende ballistë në Shqipëri?!

Nuk e paskemi ditur që në krye të një partie, që predikonte demokraci, kemi patur një ballist të fshehur e kontrabandë, që na drejtonte vendin. Në të vërtetë ai e nxori kokën qëkur dërgoi tanket e avionët të vriste popullin ...

Read More »

Ministria e Jashtme e Greqisë u bën thirrje shteteve anëtare të BE-së dhe ka një mesazh për Shqipërinë

Greqia ishte një ndër shtetet që mbështeste me forcë hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut me BE-në. Vetoja e Francës solli reagimin e drejtuesve grekë, të cilët më forcë mbështesin idenë që e ardhmja e Ballkanit Perëndimor ...

Read More »

Pas goditjes që na dha Macron, Kreshnik Spahiu: Rusia e gatshme të hapë negociatat me Shqipërinë

Disa shtete të BE-së paralajmëruan se mos hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut rrezikon të shfrytëzohet nga aktorë si Rusia, Kina apo Turqia për të shtrirë ndikimin e tyre në rajon. Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi ...

Read More »

Kryeministri Zaev dha dorëheqjen! Zgjedhjet në 2020-ën

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare do të mbahen në muajin Mars të 2020 mëson ekskluzivisht nga burime brenda qeverisë portali TetovaSot. Pasi Brukseli nuk hapi negociatat me Maqedoninë e Veriut, Kryeministri Zoran Zaev ka dalë sot në një konferencë për shtyp ...

Read More »

Akuzojnë SHBA për deklaratën e DASH! Rusët të lumtur për një derë të hapur qe i’u la Europa në Maqedoni dhe Shqipëri duke i lënë jashtë BE-es!

Më në fund të orgazmuar kanë reaguar edhe rusët për mospranimin e Maqedonisë dhe Shqpërisë në BE nëpërmjet zëdhënëses së Ministrisë së Jashtme, Maria Zaharova. Në reagimin e saj zëdhënësja Zaharova pyeti se me cilën pjesë të këtyre dy vendeve ...

Read More »