LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 81)

Author Archives: Zathur

Avokati: Meta përpjekje të dëshpëruara për të bllokuar Kushtetuesen! Frika të humbet logjikën e t’i shton fajet para gjykatsit

Avokat Spartak Ngjela ka rrëzuar tentativat e presidentit Ilir Meta për të bllokuar ngritjen e Gjykatës Kushtetuese. Ky i fundit refuzoi të zgjedhë kandidatin e dytë të Kushtetueses dhe deklaroi se e ka pezulluar procesin. Por sipas Ngjelës, këto janë ...

Read More »

Bernard Zotaj: Heronjtë në bulevard janë në vendin e tyre të merituar! Ballistët dhe disa historianë duan të hedhin baltë. por ja ku gabojnë

Profesori dhe historiani Bernard Zotaj, ka hedhur dje dritë mbi të vërtetën e luftës partizane. Ditët e fundit ka shpërthyer një debat në vend, ku kreu i Institutit të Studimeve të Komunizmit, Agron Tufa, opozita dhe disa historianë kanë sulmuar ...

Read More »

Negociatat, Rama nga Gjeneva: Na e kanë marrë busullën me forcë, rajoni ka potenciale për të shfrytëzuar

Kryeministri Edi Rama komentoi ditën e djeshme vendimin negativ që mori Shqipëria lidhur me negociatat. Gjatë fjalës së tij në Gjenevë, ku mori pjesë në Forumin e Davosit për Dialogun Strategjik mbi Ballkanin Perëndimor, Rama tha se vitet e fundit ...

Read More »

Akuzat për falsifikim! Balla: Vepra e rënda nuk mund të hetohen dhe gjykohen nga “KÇK”! Lulin e pret SPAK

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar ditën e djeshme në lidhje me lajmin se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha po hetohet nga Prokuroria për falsifikim dokumentesh dhe se dosja në ngarkim të tij është ...

Read More »

Video/ Të ecësh përmes zjarrit, qielli ngjyroset portokalli në Australi

Australia po përjeton një moment shumë kritik nga zjarret. Numri i vatrave është shtuar të premten duke u numëruar 90 vatra zjarri në të gjithë vendin. Uellsi i Ri Jugor është shteti më i kërcënuar aktualisht. Ka raportime se shumë ...

Read More »

Reagimet e Merkel dhe Rusisë për deklaratën e Macron: NATO-s po i vdes truri!

Emmanuel Macron deklaroi një ditë më parë në një intervistë dhënë prestigjozes “The Economist” se Nato-s po i “vdes truri” ndërsa shtoi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës po i kthejnë shpinën aleatëve të tyre europiane. Shefi i Elizesë u ...

Read More »

Historia e veçantë e pesënjakeve: Kuriozitet i miliona njerëzve për t’i vizituar i futi në një kopësht zoologjik

28 maji i vitit 1934 ishte koha e Depresionit të Madh, por doktori Alan Roi Dafoe ishte i lumtur sepse sapo kishte ndihmuar të vinin në jetë pesë vajza identike, pesënjake, në një fermë në Kanada, ku ende nuk kishte ...

Read More »

Filmohet peshku me “fytyrë njeriu” (Video)

jë grua ka vënë re një peshk me pamje të çuditshme, që dukej sikur kishte fytyrë njeriu në kokë. Ajo që e bën peshkun të duket si njeri janë në fakt mënyra se si i ka të vendosura disa njolla ...

Read More »

Flet “Juli i Pashakos”: Nuk kam lidhje me atentatin ndaj Ndojës, nuk e di pse më kërkojnë

Në një lidhje të drejtpërdrejtë telefonike për Abc News, Julian Sula, i shpallur në kërkim për atentatin e 1 nëntorit pranë “Mbikalimit të Shkozetit”, ku mbetën të plagosur prokurori Arjan Ndoja e Aleksandër Laho dhe humbi jetën Andi Maloku, u ...

Read More »

Zbulimi i fortë i gazetarit: Ja cila është lidhja mes parave ruse të lobimit në SHBA dhe vilës së Bashës në Tiranë

Lorenc Vangjeli paralajmëron një lidhje të çuditshme mes personazheve të përfshirë në historinë e lobimit në SHBA të Partisë Demokratike, dyshimit për përdorimin e parave ruse dhe historisë së vilës me qera ku është zhvendosur kryetari i PD-së Lulzim Basha. ...

Read More »