LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 82)

Author Archives: Zathur

Ilir Meta dhe rruga e katërt e shqiptarëve!

Alfred Peza Ajo që po bën më shumë zhurmë nga e gjithë çfarë Ilir Meta tha në konferencën për shtyp, pas seancës së jashtëzakonshme të Parlamentit, është shprehja e tij se shqiptarëve u mbeten tre rrugë nëse ai nuk do ...

Read More »

Lëreni Metën e Berishën të kërkojnë armatosje

Nga Flogert Muça Ju kujton gjë fjalia ”i bëj thirrje popullit të armatoset, po po, të armatoset”.? Ishte prilli i vitit 2016, kur Sali Berisha, fiks tre muaj përpara votimit të reformës në drejtësi (22 korrikut të 2016-ës ku me ...

Read More »

Jari lidh helmimin e avokat Goxhajt me betejën e presidentit

Pas lajmit se avokat Goxhaj është helmuar dhe gjendet në spital, Jari u vu në alarm, pasi shikon një lidhje të drejtëpërdrejtë mes helmimit të tij, betejës së presidentit për Kushtetuesen, dhe çunit të Fahros: “Të dashur demokratë, Jari ju ...

Read More »

Presidenti para Fevziut, dukej si para arrestimit

Nga Artur Ajazi Ajo çfarë shqiptarët, panë dhe dëgjuan mbrëmjen e të enjtes në ekranin e një televizioni nga kreu në detyrë i shtetit Ilir Meta, (i ftuar të shpjegohej mbi skandalin e rradhës në emërimet e tij) ishte një ...

Read More »

Paniku i Ilir Metës dhe përse sulmon gjyqtarin Dvorani?!

Paralajmërimi i Ilir Metës për të paditur në Prokurori kryetarin e KED, Ardian Dvorani, bazohet në një interes konkret procedurial të Ilir Metës, në shpresën për t’i pamundësuar atij rikandidimin për në krye të KED vitin që vjen. Paralajmërimi është ...

Read More »

Përpjekja e Ilir Metës për t’u sjellë si “prokuror Antimafie”, ndaj diplomatëve të Perëndimit

Nga Mero Baze I gjithë ligjërimi politik i Ilir Metës, pas humbjes së kontrollit nga vendosmëria e faktorit perëndimor për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese, është përqëndruar tek akuzat, se diplomatët perëndimorë në Shqipëri janë hajdutë. Të akuzuarit e përjetshëm të ...

Read More »

Dy viktima: Drejtësia dhe Amerika!

Nga Frrok Çupi Ilir Meta, president i Republikës, u kthye te vendi i krimit: Nga ora 3 deri në 4. 30 shpalli padinë e tij ndaj kryetarit të Komisionit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Gjithë kësaj kohe ‘waste’ nuk ...

Read More »

Lëvizja e papritur e Arta Vorpsit, Spartak Ngjela zbulon prapaskenat: Po ndodh ore me gjithë të çmendurit, si ky që quhet president

Arta Vorpsi, kandidatja e cila ishte e para në listën për vakancën e shpallur nga Kreu i Shtetit, e që sipas vendimit të botuar në Fletoren zyrtare, është shpallur automatikisht anëtare e Gjykatës Kushtetuese, ka bërë një lëvizje të papritur, ...

Read More »

Lideri i rrugës Basha i del në krah liderit në funksion të opozitës Meta, sulmon ashpër kreun e KED

Partia Demokratike ka marrë në mbrojtje Ilir Metën, në debatin që po zhvillohet për emërimet në Gjykatën Kushtetuese.Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka akuzuar si mafioz kreun e KED-it, Ardian Dvorani. “Shkelja e vazhdueshme e Kushtetutës, kapja e çdo institucioni ...

Read More »

Meta bën deklarata lufte si Sali Berisha ! Erion Braçe publikon foton dhe jep mesazhin e fortë: “Pas thirrjeve “për të marrë armët”, populli dyndet…

Ilir Meta ka bërë një deklaratë shumë të fortë teksa po fliste të premtën para gazetarëve. Duke iu referuar situatës me Gjykatën Kushtetuese, kreu i shtetit tha se popullit i kanë mbetur tre rrugë, njëra prej të cilavë është edhe ...

Read More »