LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9020)

Author Archives: Zathur

I dënuar për shfrytëzim prostitucioni, prangoset pas 14 viteve

I dënuar në Itali për shfrytëzim prostitucioni, arrestohet në Shqipëri pas 14 vjetësh. Policia e Fierit ka bërë të mundur dje arrestimin e shtetasit Fatos Dashi 48 vjeç, banues në Radostinë të Fierit. Sipas bluve të këtij qyteti, shtetasi 48 ...

Read More »

Ka rënë në pranga i shumëkërkuari Majallari, i dënuar me burgim të përjetshëm

I dënuari me burgim të përjetshëm për krimet e kryera 14 vite më parë, Avni Majallari, ka rënë sot në prangat e policisë së Tiranës. 52 vjeçari i kërkuar ndërkombëtarisht edhe nga Interpoli, është arrestuar nga Policia e Tiranës, nga ...

Read More »

Shantazh ndaj një mjeku, arrestohet shqiptari në Selanik

Dy persona, ndër të cilët njëri shqiptar, u arrestuan në Selanik, me akuzën se kanë shantazhuar një mjek gjinekolog, 55 vjeçar, duke i kërkuar shumën prej 200 000 euro. Shqiptari 35 vjeçar dhe një grek 46 vjeç, punonjës i hekurudhave, ...

Read More »

Nëna 54 vjeçare kërkon urdhër mbrojtie ndaj të birit, e rrihte sistematikisht

Një nënë 54 vjeçare ka vendosur ti japë fund dhunës sistematike që pësonte nga djali i saj 19 vjeç. Shtetasja N.V 54 vjeçe, ka denoncuar dje në policinë e Pogradecit djalin e saj F.V 19 vjeç për dhunë. Pas marrjes ...

Read More »

Protesta e furgonave, Basha: Jo politike por mijëra të papunë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mori pjesë sot në forumin e Tiranës për lirinë ekonomike. Duke iu referuar protestës së taksive 8+1, lideri i PD-së, tha se kërcënimi ekonomik sot është fakt. Sipas Bashës ajo nuk ishte një protestë ...

Read More »

Vrasja e biznesmenit “Xhabafti”, policia heton trafiqet në Gjermani

Atentati me eksploziv që i mori jetën 40- vjeçarit Baki Xhabafti pasditen e së enjtes në Vorë, po hetohet paralelisht në dy pista kryesore, atë të hakmarrjes, por edhe konfliktet për drogën jashtë Shqipërisë. Burime nga grupi hetimor thanë se ...

Read More »

Produktet kozmetike që nuk ju nevojiten

Mendoni se sa gjatë keni disa produkte kozmetike në dollapin e banjës tuaj që nuk i përdorni. Dermatologët kanë bërë një listë të pesë produkteve që janë krejtësisht të panevojshme dhe të padobishme. Dhe kur ju e shkurtoni listën e ...

Read More »

Presidenti refuzon faljen e Nazime Vishës e dënuar për “vrasje me paramendim”

Gazeta “Panorama” shkruan se Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, refuzon faljen e Nazime Vishës, 19-vjeçares së dënuar me 10 vjet heqje lirie për “vrasje me paramendim”. Lajmi u konfirmua nga burime pranë Presidencës dhe pranë Ministrisë së Drejtësisë. Sipas burimeve, ...

Read More »

Vlorë, 14 vjeçari vret shokun aksidentalisht me çifte

Një 14 vjeçar vret aksidentalisht shokun e tij. Ngjarja u shënua mbrëmjen e djeshme në fshatin Selenicë të Vlorës. Sipas policisë adoleshentët luanin me një çifte dhe pa dashur shoku i 14 vjeçarit, me inicialet F.A ka qëlluar mbi mikun e ...

Read More »

Haxhinasto: Ja zgjedhjet për shoferët sipas kritereve që përcakton ligji

Ministri i Transporteve, Edmond Haxhinasto, gjatë momentit kur përpara kryeministrisë po mbahej protesta nga drejtuesit e furgonave, mbajti një deklaratë për shtyp ku shprehu tri zgjidhjet e qeverisë për kërkesat e shoferëve. Një mundësi është që pronarët e taksive 8+1 ...

Read More »