LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9030)

Author Archives: Zathur

Hapet zyra e punës në Elbasan, Rama: Ky qark i treti për papunësinë

Kryeministri Edi Rama ka inauguruar sot në zyrën e punës në qytetin e Elbasanit. Sipas tij, hapja e kësaj zyre në këtë qytet ishte e nevojshme pasi, “Ky është një qark me papunësi të lartë. Qarku i Elbasanit renditet i ...

Read More »

Kallëzimi i ILDKP për 2 gjyqtarët, Naço: Inkurajoj luftën ndaj korrupsionit

Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço ka reaguar sot për kallëzimin penal të dy gjyqtarëve nga ILDKP. Kujtojmë se dje, Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive bëri me dije se, ka ngritur kallëzim penal edhe ndaj gjyqtarit Ken ...

Read More »

Urdhri i Panaritit, kontroll produkteve me origjinë shtazore

Ministria e Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave në kuadrin e punës intensive për të garantuar siguri ushqimore dhe standarde ushqimore, ka urdhëruar AKU-në që të marrë në treg mostra djathi, gjizë dhe produkte të tjera me origjinë shtazore ...

Read More »

Dita e Pavarësisë, 3 000 policë ruajnë Athinën

Masa sigurie shumë të forta do të merren këtë vit për fesitmin e Ditës së Pavarësisë së Greqisë më 25 mars ku 3 000 policë dhe oficerë do të vendosen në Athinë, shkruan faqja e internetit “GreekReporter” Sheshi ”Sintagma” në ...

Read More »

Washington, 14 të vdekur dhe 176 të zhdukur nga rrëshqitjet e dherave

Shtohet numri i viktimave të rrëshqitjes së dheut në Washington të SHBA. Sipas autoriteteve lokale numri i të vdekurve ka shkuar në 14 ndërkohë që 176 persona janë shpallur të humbur. Rrëshqitja e dheut, e thellë 54 ndodhi  të shtunën ...

Read More »

Tiranë, pranga të riut, mbante në banesë armë luftarake dhe një pistoletë

Arrestohet një person, pasi u kap më një sasi armësh. Sipas policisë së Tiranës, është bërë i mundur arrestimi i Sali Hoxhës, 23 vjeç, pasi iu sekuestrua një pistoletë dhe një automatik kallashnikov. Operacioni i kapjes së armëve u bë ...

Read More »

Kodheli: Kristaq Gërveni s’është shkarkuar, i mbaroi mandati

“Gërveni nuk është shkarkuar, i ka mbaruar mandati” sqaroi sot ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli në lidhje me kundëradmiral Kristaq Gërveni i cili është përfaqësues ushtarak i Shqipërisë në NATO. Gërvenit i është kërkuar të kthehet në Shqipëri pasi i ...

Read More »

SHISH zbulon financuesin e celulave terroriste, ndërtuesi mbahet nën vëzhgim

Zbulohet sipërmarrësi që dyshohet se financonte “celulën” terroriste në Tiranë, i cili rekrutonte shqiptarët për në Siri. Burime pranë strukturave sekrete bëjnë me dije se bëhet fjalë për një person që operon në fushën e ndërtimeve, por pa bërë të ditur ...

Read More »

Mjerë Belgjika, 24 orët e Obamës i kushtojnë 10 milion €

Presidenti amerikan ka vendosur të shkojë me një “ushtri” njerëz në Bruksel për të marrë pjesë në samitet e NATO-s dhe BE-së, raporton gazeta britanike, “The Guardian”. Obamës i duhen hiq më pak se 900 veta, përfshi 45 makina dhe ...

Read More »

Fotolajm: Messi duke puthur topin “El Classico”

Leo Mesi, në dhomat e zhveshjes në “Bernabeu”, duke puthur topin e Klasikes së fundit, të cilin e ka marrë me vete në shtëpi pas tre golave të shënuar në portën e Realit të Madridit.

Read More »