LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9040)

Author Archives: Zathur

Hebrenjtë kërkojnë nga Gjermania dëmshpërblimet e luftës

Komuniteti hebre në Selanik njoftoi sot se ka paditur shtetin gjerman përpara Gjykatës Evropiane të të Drejtave të Njeriut për t’i kërkuar dëmshpërblimin e paragjykimit moral dhe material që pësuan anëtarët e tij në vitin 1943 nga… Komuniteti hebre në ...

Read More »

Glamour e vlerëson seksi prerjen e flokëve të Ritës (Foto)

Revista e njohur Glamour e ka vlerësuar si shumë seksi prerjen e flokëve të Rita Orës. Rita Ora ka postuar në Instagram disa foto që janë më afër fytyrës së saj ku edhe bie në shprehje stili i saj i ...

Read More »

Ja yjet që bën operacion hundët e tyre të gjata?

Me vite të tëra kishte duruar lloj-lloj komentesh negative për pamjen e saj të jashtme, e posaçërisht për hundën e saj. Notarja olimpike, Rebecca Adlington, ka rrëfyer se vazhdimisht ka marrë komente negative për hundën e saj, saqë në një ...

Read More »

BE-ja jep 82 milionë euro për reformt e kërkuara për integrimin e vendit

Bashkimi Europian do të japë për Shqipërinë 82 milonë euro, nëpërmjet programit IPA. Gjatë ceremonisë së firmosjes së kësaj marrëveshje të rëndësishme nga ministrja Klajda Gjosha dhe ambasaodri i BE-së Etore Sekui, u vu theksi të vazhdimi i reformave sidomos në ...

Read More »

Refuzimi i Ina Ramës, KLD:S’mund të impononohet vendimmarrja

Një ditë pas rrefuzimit të kërkesës së Ina Ramës për t’u riktheyer si gjyqtare në Gjykatën e Apelit ka reaguar Këshilli i Lartë i Drejtësisë duke thënë se asnjë mazhorancë nuk mund të imponojë që merr ky institucion. Në njoftimin shpërnndarë mediave, ...

Read More »

Parlamenti voton pro gjykimit të Janukoviçit nga Gjykata e Hagës

KIEV- Parlamenti i Ukrainës ka votuar sot pro gjykimit të Presidentit të shkarkuar dhe të shpallur në kërkim ndërkombëtar, nga Gjykata e Hagës për akuzën “krime të rënda” të kryera gjatë protestave të dhunshme anti-qeveritare ku u vranë gati 100 persona ...

Read More »

ZVRPP kallëzim penal për 3 ish-punonjës për abuzime

Kryeregjistruesi Ilirjan Muho ka ngritur kallëzim penal për 3 ish-punonjës të ZVRPP-së në Sarandë për abuzime në zonën e Parkut Kombëtar të Butrinit. Sipas informacionve nga Hipoteka e Tiranës, abuzimet janë kryer gjatë muajve korrik dhe shtator të vitit të ...

Read More »

“Elektrokosmeti” i Serbisë i kërkon ndihmë Policisë së Kosovës

Koorporata energjetike e Serbisë në veri të Kosovës, “Elektrokosmet”, e cila prej vitesh operon në mënyrë ilegale në këtë pjesë të vendit, ka kërkuar ndihmë nga Policia e Kosovës, gjatë aksionit që ka filluar këto ditë për prerjen e linjave ...

Read More »

Selanik, burg e gjobë për sjellje raciste shoferit të autobusit

10 muaj burg me kusht dhe gjobë fincnaiare me vlerë 1000 euro, ka vendosur gjykata e Selanikut për një drejtues autobusi urban, që akuzohej se kishte zbritur forcërisht nga autobusi dy emigrantë afrikanë, sepse sipas tij nuk kishin biletë. Gjykata ...

Read More »

Krimi elektronik, prokuroria ngre dy struktura të veçanta hetimore

Në kuadër të luftës ndaj korrupsionit dhe krimevë kibernetike, Prokuroria e Përgjithshme ka prezantuar ngritjen e dy strukturave hetimore të veçanta, të cilat do të operojnë në të gjitha prokurorit e rretheve. Këto ndryshime u prezantuan nga kryeprokurori Adriatik Llalla ...

Read More »