LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9044)

Author Archives: Zathur

Sinanaj: Ekzekutimi i Pirro Bare u shty, ndodhi një vrasje në rrugën e Kavajës

Në dëshminë e tij, Sinanaj ka treguar se kishte planifikuar benzinë dhe eksploziv për vrasjen e bosit të gazit Piro Bare. Ky ishte plani i Julian Sinanaj, vrasësit me pagesë që kishte marrë përsipër të shfaroste për 150 mijë euro ...

Read More »

Largimet nga puna, 3 muaj 700 kallzime në gjykatë

Deri tani, në Gjykatën Administrative janë paraqitur rreth 700 padi nga punonjës të larguar nga administrata. Të dhënat konfirmohen nga Kancelarja e kësaj gjykate, Lertida Balili, e cila thekson se fluksi i padive ka qenë i lartë veçanërisht gjatë muajit ...

Read More »

Vendi vakant në Gjykatën e Lartë rikthen emra të vjetër në drejtësi

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani publikoi dje kandidaturat për vendin vakant në Gjykatën e Lartë. Në listën prej 17 kandidatësh të propozuar nga Nishani bien në sy rikthimi i disa emrave të vjetër në fushën e drejtësisë në vend. Konkretisht ...

Read More »

“I shikoni ata? Ata janë shqiptarë. Me lëkurët e tyre do qepim rroba”, video prova kundër Agimit të Artë

GREQI– Gjatë seancës gjyqësore në ngarkim të krerëve të “Agimit të Artë” në Greqi, është dëgjuar një video ku neonazistët e shtetit fqinj këndonin vargje të pakëndshme për shqiptarët. Mes fjalëve që dëgjohen në këtë video janë pikërisht frazat që ...

Read More »

MSH përcakton shportën e ilaçeve bazë

Pas mungesave të herëpashershme të ilaçeve në spitale dhe fenomen i njohur ky në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, Ministria e Shëndetësisë ka përcaktuar tashmë shportën bazë të barnave. Kjo do të thotë që çdo pavijon në QSUT duhet të ...

Read More »

“Janë shtuar thirrjet që Shkëlzen Berisha të dalë përpara drejtësisë”

Për djalin e ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha, ky artikull citon faktin se janë shtuar thirrjet që ai të dalë përpara drejtësisë. Ky fakt citohet nga njw artikull i gazetës zvicerane “Basler Zeitung”, e cila ka publikuar një shkrim të dedikuar “Djemve të ...

Read More »

Angli: dënohen 2 shqiptar, shitën kokainë me vlerë 100 mijë paund

Dy shqiptarë, kushërinj me njëri-tjetrin janë dënuar për akuzën e furnizimit me kokainë të tregjeve angleze, ndërsa në total kishin trafikuar drogë me vlerë 100 000 paund. Në Brighton dhe Hove ishte arrestuar Adrian Veshaj, 41 vjeç, më 10 korrik të vitit ...

Read More »

KLSH denoncon në prokurori 6 zyrtarë të Hipotekës e ALUIZNI-t

Kontrolli i Lartë i Shtetit dërgon kallëzim penal për 6 zyrtarë, me akuzën e shpërdorimit të detyrës. Nga auditimi që inspektorët kryen në Zyrën Vendore të Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme, u dërgua kallëzim penal në Prokurorinë e Tiranës për ...

Read More »

Dritan Lamajn “Dëshmor i Atdheut”

Ish-kryekomisari, Dritan Lamaj që u ekzekutua një vit më parë është shpallur nga Komisioni Shtetëror “Dëshmor i Atdheut”. Titulli u akordua në 1-vjetorin e vrasjes. Ish-shefi i komisariatit nr.6 Dritan Lamaj u ekzekutua me 39 plumba në datë 24 shkurt ...

Read More »

Sa janë shanset për shpërthimin e një Lufte të Tretë Botërore?

A kemi ne një luftë botërore pranë? Nuk mund ta dimë me siguri, jo më shumë se Normal Angell në vitin 1910. Por këtë herë, me siguri, ka më shumë garanci për të shpresuar se nuk do ketë. Këtë vit ...

Read More »