LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9045)

Author Archives: Zathur

Sinanaj dëshmon vrasjen e Veizit dhe Çelës, gjenden pistoletat e krimit

Hetues të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, e kanë cilësuar si bindëse dhe të sinqertë dëshminë e bashkëpuntorit të drejtësisë, Julian Sinanaj. Kjo pasi në zonën e Vlorës, pikërisht në vendin ku ai kishte rrëfyer se kishte fshehur pistoletat me ...

Read More »

Amerika “mësyn” Soçin, delegacion me 203 vetë

Amerika është gati të nisë një sulm të fortë për të triumfuar në Lojërat Olimpike “Soçi 2014” dhe për këtë arsye në Olimpiadë do të ketë një delegacion të madh, të përbërë nga 203 sportistë. Komitetit Olimpik Amerikan ka vendosur ...

Read More »

Greqi, 226 vjet burg prindërve që abuzuan seksualisht me fëmijët

23 vjet burg për babanë dhe 103 vjet burg për nënën, vendosi juria e Gjykatës në Patra për dy prindër që akuzohen se kishin kryer marrëdhënie seksuale me fëmijët e tyre. Cifti ishte paraburgosur në maj të vitit 2013 dhe ...

Read More »

Ekstradohet në Athinë ish-kreu i Hellenic Post Bank, Filipidis

Ish-presidenti i Hellenic Postbank Angelos Filipidis, i cili mbëriti sot në mëngjes në aeroportin ndërkombëtar të Athinës nga Turqia me një fluturim të Turkish Airlines. Ai u prit nga oficerët e policisë greke dhe është dërguar në drejtorinë e policisë ...

Read More »

Ballkani, Moore: Zbusni tensionet etnike, luftë kundër korrupsionit

SHBA- Drejtori i Marrëdhënieve për Europën Qëndrore dhe Jugore në DASH, Jonathan Moore, thekson se vendet e Ballkanit duhet të përpiqen të zbusin tensionet etnike dhe kombëtare, të luftojnë korrupsionin dhe të përpiqen për reforma ekonomike, të shtojnë sigurinë dhe sundimin e ...

Read More »

Komunistët apel Ramës: Legalizo pirjen e hashashit

Kreu i Partisë së Punës së Shqipërisë të Riorganizuar, Marko Dajti, kritikoi dje kryeministrin Rama për nismën që ai lançoi në Itali, ku u ofroi investitorëve italianë hapësira me qira 1 euro. Në një deklaratë të bërë dje, kreu i ...

Read More »

Indi, përdhunohet 9-vjeçarja, në gjendje kritike për jetën

NEW DEHLI – Një vajzë nëntë vjeçare është në gjendje kritike për jetën pas përdhunimit brutal nga një i ri. Ngjarja e tmerrshme ndodhi pasditen e së dielës, kur ishte duke luajtur në oborrin e shtëpisë së saj, në New ...

Read More »

Sinanaj mendoi t’i vriste për llogari të vet 2 kushërinjtë Mëhillaj, e mashtruan

Mashtrimi që i bënë dy kushërinjtë Genis dhe Andon Mëhillaj pasi Julian Sinanaj, ka vrarë peshkatarin Sokol Veizi, ka shtyrë të mendojë vrasësin gjakftohtë, për një eleminim të mundshëm dhe të vetë urdhëruesve të tij. Të paktën kështu ka deklaruar ...

Read More »

Arrestohet djali i Ibrahim Rugovës për krim të organizuar dhe shpërdorim të detyre

EULEX ka arrestuar Ukë Rugovën, djalin e presidentit të ndjerë të Kosovës Ibrahim Rugova, pasi dyshohet për krim të organizuar dhe shpërdorim të detyrës. Sipas mediave kosovare, Rugova, i cili është deputet në Kuvendin e Kosovë,s është prangosur mëngjesin e ...

Read More »

Ibra: “Duhet ende punë”

Zlatan Ibrahimoviç ka paralajmëruar shokët e ekipit në lidhje me vështirësinë e ndeshjeve të ardhshme dhe ka deklaruar pas ndeshjes së djeshme të fituar 2-1 ndaj Nantes, se lojtarët duhet të rrisin nivelin e punës dhe të përqendrimit nëse duan ...

Read More »