LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9046)

Author Archives: Zathur

Ndalohet në kryeqytet shoku i ngushtë i Lulzim Berishës, lëvizte me armë zjarri pa leje

Në saj të operacionit “Telefonata e fundit”, është arrestuar nga policia e kryeqyteti shtetasi Indrit Rusi. pranë zonës së Liqenit Artificial. Rusi njihet si shok i ngushtë i Lulzim Berishës, kreut të bandës së Durrësit, ky i fundit momentalisht është dënuar me ...

Read More »

Kuqezinjtë në alarm, dëmtohen De Shiljo dhe Baloteli

Një mbrëmje aspak pozitive ajo e Matia De Shiljos dhe e Mario Balotelit mbrëmë, në ndeshjen me Atletikon e Madridit, në “San Siro”. Kështu, mbrojtësi italian i Milanit është dëmtuar në një përplasje me Insuan dhe është detyruar që të ...

Read More »

E trishtë: fëmija 11 vjeç i prekur nga kanceri e lëshon veten drejt vdekjes

Emri i tij është Reece Puddington, dhe është një djalë anglez 11 vjeç. Bashkë me prindërit e tij ai mori një vendim tejet të vështirë, për ta lënë veten drejt vdekjes, dhe këtë gjë e lajmëroi nëpërmjet një postimin në ...

Read More »

Ilir Beqaj: Investimet 40 mln euro për QSUT

Investimet në godinat e spitaleve brenda Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” pritet të fillojnë që nga ky vit. Ministri i shëndetësisë Ilir Beqaj tha se në harkun kohor të dy viteve do të investohen të paktën 40 milionë euro. Ndërkohë ...

Read More »

Protesta e opozitës, policia: Ja masat që do të merren

Policia e Tiranës ka marrë një sërë masash për mbarëvajtjen dhe zhvillimit normal të protestës së Partisë Demokratike ditën e nesërme. “Bazuar në kërkesën e ardhur nga Subjekti Politik Partia Demokratike, mbi zhvillimin e një proteste, ditën e nesërme më ...

Read More »

Kodheli: Imami abuzoi me tenderin, sot Shqipëria më e sigurt

Zbardhja e abuzimeve të Imamit me tenderin e radarëve me një kompani fituese pa rivalë më fond prej 82 707 091 lekësh, si dhe tenderimin e ri me tre kompani konkurrente e me një fond prej 48 233 166 lekë, ...

Read More »

Venizelos: Integrimi i Kosovës, synim historik

PRISHTINE – Ministri i Jashtëm i Greqisë, Evangelos Venizelos, shfaqi shpresën se Kosova do të përmbyllë gjatë këtij viti negociatat për marrëveshjen e stabilizim asocimit me Bashkimin Evropiam, që sipas tij do të ishte një hap i madh pwr integrimin evropian ...

Read More »

Arsimi, Malaj: Studentët me dy fakultete njëkohësisht, njëri prej tyre nuk do të njihet

Studentët që sot ndjekin dy universitete, duhet të heqin dorë, pasi njëra prej tyre nuk do të njihet. Çdo student që ndjek arsimin e lartë në shtetëror ose në universitet privat, njihet zyrtarisht vetëm nëpërmjet një numri personal dhe nuk ...

Read More »

BE: Thirrje për dialog në Ukrainë

Komisionari i Bashkimit Evropian për zgjerim,Stefan Fyle, mbrëmë vonë u ka bërë thirrje zyrtarëve të lartë të Ukrainës dhe liderëve opozitarë që të ndërmarrin “hapa urgjentë” për formimin e qeverisë së koalicionit, për ta ndalur krizën politike, e cila po ...

Read More »

Bosnja – imazh i tmerrshëm i së ardhmes së Evropës

Saktësisht 30 vjet pasi flaka olimpike ishte ndezur në Sarajevë, më 1984, qyteti ishte përsëri në flakë, shkruan gazeta Guradian. Në javët e fundit, protestuesit kanë sulmuar ndërtesat e qeverisë, si pasojë e zemërimit të tyre me situatën sociale, varfërinë e ...

Read More »