LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9047)

Author Archives: Zathur

Shkup, bombë pranë zyrës së LSDM-së

Policia e Maqedonisë njofton se një bombë ka shpërthyer afër zyrës së partisë kryesore opozitare në pjesën perëndimore të Shkupit. Agjencia “Associated Press” bën të ditur se nga shpërthimi nuk është lënduar askush, por janë dëmtuar pesë automjete. Zëdhënësi i ...

Read More »

Pogradec, biznesi i vogël në protestë: Po na vjedhin, taksat janë rritur 5-fish

Tregtarët e vegjël në Pogradec protestojnë përpara bashkisë për atë që e cilësojnë si pesëfishim të taksave që duhet tu paguajnë autoriteteve vendore. Protestuesit janë futur me dhunë në ambientet e bashkisë, në shenjë proteste ndaj shtimit të taksave. Forcat ...

Read More »

Greqi, arrin në 58 numri i vdekjeve shkaktuar nga gripi

Në Greqi 58 persona kanë humbur jetën nga gripi, për shkak të mosvaksinimit. Kjo vërtetohet nga ekzaminimet laboratorike, ndërsa Shoqata e e Mjekëve të Athinës (ISA) vë alarmin për këtë fakt. “Është tragjike që për vaksinën që kushton vetëm 6 ...

Read More »

Itali, nudo për një show në diskotekë, policia bllokon shfaqjen

Gjashtë persona janë shoqëruar në polici pasi janë identifikuar si pjesë e një performance nudo në brendësi të një diskoteke në Riccione, Itali. Ngjarja ka ndodhur gjatë mbrëmjes ‘Memorabilia’ që është zhvilluar të shtunën me një spektakël që parashikonte nudo ...

Read More »

Rama në forumin e BERZH: Kush bën biznes në Shqipëri, ka partnere qeverinë

LONDER – Kryeministri Edi Rama po mban flijimin e tij në Forumin e BERZH-it në Londër për investime në Ballkanin Perëndimor. Sipas shefit të qeverisë shqiptare, modelit të vjetër ekonomik i ka kaluar koha dhe tashmë kërkohet model i ri në ...

Read More »

Meta: Kosova e Serbia në Kartën e Adriatikut, siguri në rajon

Kreu i parlamentit, Ilir Meta u shpreh se anëtarësimi në Kartën e Adriatikut  i Serbisë dhe Kosovës si dhe normalizimi i marrëdhënieve të tyre janë një kusht për stabilitetin e rajonit. Ndërkohë edhe ambasadori  i SHBA, Aleksadër Arvizu, shprehet se ...

Read More »

Kuqezinjtë, me 9 medalje nga turneu malazez i karates

Ditën e shtunë, në Mal të Zi u zhvillua edicioni i 3-të i “Podgorica Open Montenegro” në sportin e karatesë për mosha, turne ku mori pjesë edhe vendi ynë. Në përfundim të këtij aktiviteti, ku morën pjesë rreth 500 sportistë, ...

Read More »

KQZ i jep mandatin e deputetit Bujar Dervenit të LSI-së

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, në mbledhjen e ditës së sotme, i dha mandatin e deputetit të Kuvendit kandidatit të listës shumëemërore të Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, në Qarkun Durrës, Bujar Skënder Derveni, pasi ministri i Bujqësisë Edmond Panariti ka ...

Read More »

Gjosha: Hapa konkrete në luftën me krimin dhe korrupsionin

Në komisionin e Integrimit po zhvillohet një seancë dëgjimore me ministren e Integrimit, Klajda Gjosha, me kërkesë të opozitës. Deputetja Majlinda Bregu është shprehur se, opozita ka kërkuar informacione për zbatimin e 5 prioriteteve te integrimit nga ministria përkatëse. Ndërsa ...

Read More »

Videoja e dytë: Killeri filmoi edhe vrasjen e Sokol Veizit

Videoja ku është filmuar vrasja e peshkatarit, Sokol Veizi, është shumë e qartë për grupin hetimor, për sa i përket përmbajtjes. Burime nga Prokuroria e Krimeve të Rënda pohojnë se personi “mister” që ka kryer filmimet ka qenë në një ...

Read More »