LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9048)

Author Archives: Zathur

Aksidenti me 2 të vdekur e 17 të plagosur, pranga 2 shoferëve

Një ditë pas aksidentit të mikrobusit në aksin Librazhd -Qafë Thanë, ku humbën jetën 2 persona dhe 17 të tjerë u plagosën firmoset masa e arrestit burg për dy drejtuesit e automjeteve të përfshirë në aksident. Të arrestuarit janë Fatjon ...

Read More »

Meta në Universitetin Bujqësor: Plane për zhvillimin e bujqësisë

Kryetari i parlamentit Ilir Meta, duke folur sot në ambientet e universitetit Bujqësor ku ka uruar edhe 7 Marsin, deklaroi se “Shqipëria ka nevojë për plane konkrete për nxitjen e prodhimit vendas në bujqësi si dhe për uljen e kostove”. ...

Read More »

Lajm i Fundit: Schumacher merr frymë vetë

Lajme të mira për Michael Schumacher. Ish pilot i Ferrari ndodhet akoma në koma por merr frymë vetë pa nevojën e aparaturave. Manager e Schumacher, Sabine Kehm ka deklaruar “Schumi është jasht rrezikut, kështu shpresojm. Akoma është në një gjëndje ...

Read More »

Skandalet në Turqi, Erdogan kërkon censurimin e Facebook dhe Youtube

TURQI – Kryeministri turk, Recep Tayyp Erdogan i përfshirë në një skandal politiko-financiar ka kërcënuar se do të ndalojë YouTube dhe Facebook në Turqi, pas zgjedhjeve komunale të 30 marsit. Gjatë një interviste dhënë televizionit privat turk ATV, Erdogan është shprehur ...

Read More »

Ekstradohet nga Spanja anëtari i “Poter-Al”, i dënuar me 10 vite burg

Ekstradohet nga Spanja në Shqipëri Vangjel Kondili, anëtari i grupit “Poter-Al”, të cilët trafikonin heroinë dhe kokainë nga Holanda e Turqia drejt Francës dhe Italisë. 49-vjeçari nga Elbasani ishte dënuar me 10 vjet burg. Në korrik të 2009 Gjykata e Apelit ...

Read More »

“Ukraina”, Kodheli raporton në Kuvend: Kundër ndërhyrjes ruse

Shqipëria mbështet integritetin territorial të Ukrainës dhe dënon ndërhyrjen ushtarake të Rusisë në Krime. Deklarata e bë nga Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli sot në Komisionin e Jashtëm. Kodheli është thirrur për të raportuar në lidhje me situatën në Ukrainë, ...

Read More »

Fier, shkatërrohet një bazë prostitucioni, arrestohen 4 persona

Policia e qytetit të Fierit ka shkatërruar një bazë prostitucioni ditën e sotme. Në pranga janë vënë 4 persona. Policia bën me dije se ka arrestuar Ndriçim Buzin,29 vjeç. Në pranga janë vënë dhe dy femra F.M, A.K, për ushtrim ...

Read More »

Gjeli në majë të plehut

Gjeli në majë të plehut

Read More »

Berisha: Do të “çoj” çështjen e furgonave në samitin e PPE

IRLANDË – Ish-kryeministri Berisha, theksoi se  në Samitin e PPE do të ngrejë çështjen e shoferëve të furgonave në aktivitet. Në një postim në faqen e tij në Facebook Berisha shkruan se: “Qytetare dhe qytetarë, ju bëj thirrje të mbështesim me ...

Read More »

Gjirokastër, dyshohen për 14 vjedhje arrestohen tre persona

Zbulohen autorët e më shumë se 14 vjedhjeve në zonën minoritare greke të Dropullit. Policia ka vënë në pranga tre autorët, Florenc Mahmudi, Fatmir Braho dhe Albion Shahu, të dënuar edhe më parë për vjedhje. Këta shtetas në bashkëpunim me ...

Read More »