Home . Author Archives: Zathur (page 9049)

Author Archives: Zathur

Qeveria e Kosovës: Nuk do lejojmë mbajtjen e zgjedhjeve serbe në Kosovë

Duket se qeveria e Kosovës ka marrë një vendim për moslejmin e mbajtjes së zgjedhjeve parlamentare të Serbisë në Kosovë. Ndonëse ky ishte një propozim nga ana e zyrtarëve të Serbisë, që në Kosovë të hapen 90 vendvotime, kjo gjë ...

Read More »

Diplomati Çejku: Zgjedhjet në Maqedoni, sfidë për të ardhmen e saj evropiane

MAQEDONI-“Mbajtja e zgjedhjeve të reja presidenciale dhe parlamentare në Maqedoni do jenë sfidë për demokracinë dhe stabilitetin politiko-social të vendit”-kështu është shprehur ish-Ambasadori i Shqipërisë në Maqedoni, Arben Çejku. Sipas tij, zgjedhjet do japin mundësi për kapërcimin e këtyre pengesave, ...

Read More »

“Kush nuk shfrytëzon licensën, t’i hiqet”

Licensat koncensionare të hidrocentraleve, të cilat nuk janë zbatuar, Shteti pritet t’i nxjerrë përsëri në konkurim, në mënyrë që t’i fitojnë sipërmarrje të afta për të kryer investime. Ky ishte thelbi i fjalës së ministrit të Energjisë dhe Industrisë, Damian ...

Read More »

Mbante eksploziv dhe municione luftarake, arrestohet Keqi

Arrestohet në Krujë Shaqir Keqi, pasi akuzohet për mbajtje lëndësh që i shërbejnë shpërthimit me eksploziv. Gjithashtu gjatë kontrollit në banesën e tij janë gjetur edhe armë e municione luftarake. Policia e Durrësit ka bërë të ditur sot se, është ...

Read More »

Vrau djalin e xhaxhait drejtorin e superfostatit në Kurbin, se e denoncoi në polici

“Djalin e xhaxhait e vrava sepse më denoncoi në polici për prerjen e disa pemëve që ai kishte mbjellë në tokën time”. Kështu ka deklaruar para oficerëve të policisë kriminale, Fatmir Lama, i akuzuar për vrasjen e kushëririt të tij ...

Read More »

Tavo nga Dropulli i kërkon interpelancë ministrit Tahiri

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Vangjel Tavo i ka kërkuar sot interepelancë ministrit Tahiri nga zona e Dropullit, ku po zhvillon një takim me banorët e këtij minoriteti. Sipas tij, është e rëndësishme fakti që qeveria të marrë parasysh ...

Read More »

Reforma territoriale, OSBE: Deri tani procesi është profesional

Ambasadori i OSBE-së Florian Rauning vlerëson punën e deritanishme nga ministria për Pushtetin Vendor për reformën e re territoriale. Ministri për Çështjet vendore Bledi Çuçi, zhvilloi sot një takim të zgjeruar me gjithë ambasadorët e Bashkimit Europian, të OSBE-së dhe ...

Read More »

Mario, “sulm” në “Twitter” për pingpong-un

“Ju që më kritikoni, më lini të jetoj, unë ju ha për mëngjes”. Një status i veçantë, por i kuptueshëm, ai i Mario Balotelit i vendosur dje në rrjetin e tij social, “Twitter”. Një status që vjen menjëherë pas shkrimeve ...

Read More »

Veliaj shpërndan certifikata mirënjohje për mësuesit

Arsimi profesional garanton më shumë punësim. Kjo ka qenë kryefjala e Ministrit të Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, z. Erion Veliaj gjatë një takimi të zhvilluar sot me mësues të shkollave profesionale, në kuadër të festës së 7 Marsit, në Tiranë. ...

Read More »

Reforma territoriale, Çuçi: Opozita të bëhet pjesë

Ministri për Çështjet Vendore, Bledi Çuçi ka zhvilluar ditën e sotme një takim informues me ambasadorin e OSBE-së në Shqipëri. Pas takimit në një deklaratë të përbashkët për media me ambasadorin Rauning, ministri Çuçi theksoi se reforma territoriale është e ...

Read More »