LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9050)

Author Archives: Zathur

Zjarrfikësi shpëton gruan që po tentonte të hidhej nga dritarja (Video)

Zjarrfikësit kanë shpëtuar një grua që donte të hidhej nga dritarja e banesës së saj në provincën Anhui të Kinës. Sipas raportimeve, pas problemeve familjare, ajo e kishe mbyllur veten në dhomën e gjumit e pastaj kishte hipur në dritare. ...

Read More »

Pranga studentit, në konvikt iu gjet pistoletë dhe krehër me fishekë

Një student 17-vjeç u arrestua sot në mesditë pasi në dhomën e konviktit në Gjirokastër i është gjetur një armë zjarri pistoletë dhe një krehër me 7 fishekë.   Sipas policisë së Gjirokastërës, “gjatë një kontrolli në dhomën ku ishte ...

Read More »

Protestë,Mato:Na zihen korsitë Tirana do të pushtohet nga biçikletat

Qyteti i Tiranës në një pjesë të tij sot është pushtuar nga biçikleta në shenjë proteste ndaj zënies së korsive nga makinat. Përfaqësues të protestës shprehen se korsitë e biçikletave në anë të rrugëve të kryeqytetit janë të zaptuara nga ...

Read More »

Përplaset me një makinë, del nga rruga autobusi, 10 të plagosur

Një autobus ka dalë nga rruga pasi është përplasur me një makinë në afërsi të Qendrës Tregtare “TEG”. Mësohet se autobusi është i linjës Tiranë-Elbasan, ndërsa si pasojë e aksidentit kanë mbetur të plagosur 10 persona të cilët mendohet se ndodhen jashtë ...

Read More »

38-vjeçari peshon 340 kg dhe lutet që të mos vdesë

James është 38 vjeç dhe peshon 340 kg. Pas vdekjes së babait dhe të motrës ai jeton me nënën. Ata kanë vdekur në distancë kohore prej 6 muajsh si rezultat i peshës jo normale. James-i është duke i’u nënshtruar një ...

Read More »

Rekordi, skuadra e Simeones, ende e pamposhtur në Europë

Me fitoren e arritur ndaj Milanit në “San Siro”, Atletiko e Madridit ka konfirmuar edhe njëherë tjetër formën e mirë që po kalon dhe veçanërisht ecurinë pozitive në arenën europiane. Suksesi ndaj kuqezinjve në Milano është i gjashti për skuadrën ...

Read More »

Pamje dramatike, gruaja shpëton foshnjën në mes të rrugës (Foto)

Skena dramatike, e cila u kap nga një fotograf në autostradën e Miami, Dolphin Expresseay, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pati një fund të lumtur. Një fëmijë, i cili kishte pak ditë që kishte lindur nuk po merrte dot ...

Read More »

Gjirokastër, këshilltarët e qarkut 3 vjet pa paga: Do bllokojmë këshillin

Këshilltarët e Këshillit të Qarkut të Gjirokastrës kanë debatuar ashpër gjatë mbledhjes së radhës me krerët e këtij organi. Prej 3 vitesh, ata ankohen se nuk kanë marrë pagat e tyre. Këshilltarë të forcave të ndryshme politike, kryesisht ata të ...

Read More »

KQZ apel partive politike: Dorëzoni në kohë raportet financiare

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ju bën apel partive politike të regjistruara në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor të Tiranës që të zbatojnë ligjin dhe të sjellin raportet vjetore financiare pranë KQZ, brenda datës 31 mars 2014. Shkelja e këtij afati sipas ...

Read More »

E keqja që bëjmë sikur nuk e shohim

Nga Skënder MINXHOZI Në harkun e 24 orëve, mediat shqiptare kanë regjistruar tri histori të veçuara mes tyre, të cilat lidhen me drogën. Në një zonë të quajtur “Hidrovori” në Vlorë, është zbuluar një tunel rreth 9 metra i gjatë, ...

Read More »