LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9050)

Author Archives: Zathur

Gjirokastër, Didi me krerët e policisë fushatë ndaj kultivimit të kanabisit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Artan Didi, ka mbledhur krerët e policisë së Gjirokastrës dhe përfaqësues të pushtetit lokal për fushatën sensibilizuese dhe parandaluese për kultivimin e kanabisit. Drejtori i Përgjithshëm është njohur me problematikat e zonave që janë edhe ...

Read More »

INUK aksion për prishjen e ndërtimeve pa leje në aksin Fier-Tepelenë

Inspektoriati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar ka nisur sot një aksion për prishjen e ndërtimeve pa leje në aksin Fier-Tepelenë. Sipas INUK janë 169 objekte pa leje përgjatë kësaj autostrade dhe se deri më tani, “Janë prishur pikat ambulante ku shesin fermerët”. ...

Read More »

Kodi i ri Doganor, Rama: Raport i ri me biznesin, luftë korrupsionit

Kodi i ri Doganor, i cili do të hyjë në fuqi më 1 janar 2015, synon të vendosë një marrëdhënie të re të doganave dhe biznesit. Gjatë prezantimit të këtij kodi në qytetin e Durrësit, kryeministri Rama tha se theksi ...

Read More »

Murinjo do Bajernin ose Realin

Çelsi është kualifikuar për më tej në Champions, duke qenë pjesë e 8 ekipeve më të mira që do të garojnë për të shkuar deri në finalen e Lisbonës. Dhe Murinjo si gjithnjë nuk mund të qëndrojë në pritje të ...

Read More »

Ligji i ri grek, emigrantët mund të punësohen në BE

Parlamenti grek miratoi nen për nen me votat e Demokracisë së Re, PASOK-ut, dhe SYRIZA-s Kodin e Emigracionit. I vetmi nen i ligjit i cili nuk u votua është, ai që parashikonte se “të gjithë emigrantët që bëjnë denoncim të ...

Read More »

Një degë e Gjykatës së Hagës do të hapet në Kosovë, me gjyqtarë të huaj

Është e vendosur  përfundimisht që selia e Tribunalit për gjykimin e krimeve të supozuara të luftës së fundit në Kosovë, të themelohet në Kosovë, dhe të ketë një degë edhe në Hagë. “Ajo do të funksionojë si gjykatë e veçantë, ...

Read More »

Krimea, Sekretari i OKB, Moon viziton sot Ukrainën pas Rusisë

Pas takimit me Presidentin rus Vladimir Putin dhe ministrin e Jashtëm rus Sergey Lavrov në Rusi, Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Ban Ki-Moon, gjatë ditës së sotme do të jetë për një vizitë në Ukrainë. Ban ki-Moon, me anë të ...

Read More »

Basha: Sulmi i Bulevardit të ri, Rama presion të drejtpërdrejt kundër Bashkisë

Lulzim Basha, në cilësinë e Kryetarit të Bashkisë së Tiranës ka inauguruar sot përfundimin e punimeve në rrugën e “Kokonozëve”. Sipas tij, kjo rrugë ishte lënë për dekada në harresë, ndërsa vetëm tani bashkia e Tiranës mori përgjegjësinë për ta ...

Read More »

Përdoruesit e drogës, Sulaj: Muajt e fundit, 3 raste të reja me HIV/AIDS

Gjatë muajve të fundit janë konstatuar 3 raste të reja të prekur me virusin HIV/AIDS. Këtë e ka shprehur Shefi i Toksikologjisë, Zihni Sulaj gjatë një takimi të organizuar me Shoqatën e Toksikologëve lidhur me të dhënat e përdoruesve të ...

Read More »

Goditja më e madhe ndaj Rusisë, anulimi i “Botërorit 2018”

Gjatë ditës së enjten udhëheqësit evropianë u takuan në Bruksel për të diskutuar për sanksione të mëtejshme kundër Rusisë. Deri tani BE-ja ka vendosur kufizime financiare dhe ndalimin e lëvizjes ndaj 21 zyrtarëve ruse dhe ukrainas, por tani është qëndruar ...

Read More »